9 Серпня 2018
1446
Щороку 6 серпня в місті Хіросіма та 9 серпня в парку Миру міста Нагасакі проходять Церемонії миру, що присвячені роковинам пам’яті жертв атомного бомбардування. У далекому 1945 році американські бомбардувальники скинули атомні бомби на ці японські міста. У Хіросімі, за різними оцінками, під час вибуху та протягом декількох років потому загинуло до 140 тисяч людей, у Нагасакі − біля 80 тисяч.
Останні роки між Славутичем, Хіросімою, а особливо з Нагасакі налагоджені партнерські стосунки, проведено низку культурних заходів, відбувся обмін дитячими Герніками, організовані виставки окіагарі кобоші. Значну допомогу в організації цих подій у Славутичі надає наш добрий друг Ватанабе Мінору, координатор Проекту окіагарі кобоші. Саме за його сприяння 26 квітня до Славутича приїздив безпосередній свідок радіаційного опромінення в Нагасакі Іхара Тойокадзу. В Японії є спеціальний термін «хібакуся» – так називали людей, які вижили після атомних бомбардувань Хіросіми та Нагасакі. Сьогодні у світі пан Іхара виконує почесну місію Посла Миру. Зворушливо, що саме в день Чорнобильської катастрофи він був поряд із славутичанами, продемонстрував свою солідарність з усіма, хто пережив чорнобильське лихо.
У трагічні для японського народу дні колектив дитячого садочку «Маріте» організував акцію в знак солідарності з японськими містами. Маленькі славутичани зробили своїх журавликів й одночасно отримали від дітей Нагасакі символи миру. Славутич солідарний з Хіросімою, Славутич солідарний із Нагасакі, Славутич − за мир. Дійсно, наші країни й міста географічно знаходяться так далеко один від одного, та, незважаючи на значну відстань, ми маємо багато схожого: пережиті випробування, спільну позицію у прагненні миру на Землі та звільнені планети від ядерної зброї. І без перебільшення, виконуємо особливу місію в світі: аби вся світова спільнота якомога більше знала про наслідки ядерного лиха.