Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Віртуальна подорож в історико-меморіальний музей-заповідник «Ганнина пустинь»

Цього разу було вирішено познайомити школярів з одним із музеїв Чернігівщини, про який, на жаль, мало хто знає. Тому спочатку запрошені розповіли, в яких музеях вони вже були і які експонати там бачили, а потім їм було показано фільм про садибу...

 
Цього разу було вирішено познайомити школярів з одним із музеїв Чернігівщини, про який, на жаль, мало хто знає. Тому спочатку запрошені розповіли, в яких музеях вони вже були і які експонати там бачили, а потім їм було показано фільм про садибу «Ганнина пустинь», де з 2000 року облаштовано історико-меморіальний музей-заповідник українського письменника, публіциста, історика і вченого Пантелеймона Куліша. Глядачі побачили будинок-садибу, де він жив і де був написаний роман «Чорна рада». 


Тут, на хуторі Матронівка, Пантелеймон Куліш став на весільний рушник з юною Олександрою Білозерською і тут же провів останні 20 років свого важкого життя, знайшов свій останній притулок після численних заслань і поневірянь. У рамках створення цього комплексу організатори відтворили хатину сім’ї Білозерських, де народилася Ганна Барвінок (літературний псевдонім дружини письменника), хатину Куліша, каплицю цілителя Пантелеймона, були впорядковані могили подружжя Кулішів і Василя Білозерського, брата Олександри.

Цей музей також має інтерес і для поціновувачів паркового мистецтва. Мальовничі липові алеї прямують до найкрасивіших місць музею-заповідника. На березі ставка розташовані затишні місця, де стоять лавочки, а навколо них росте багато фруктових дерев. Після віртуальної подорожі відбулася бесіда з учнями, в ході якої вони дізналися цікаві факти із життя відомого українського письменника й ознайомилися з його творчістю.

Школярі пообіцяли, що при першій же нагоді вони хотіли б відвідати ці місця, щоби все побачити на власні очі.

Ольга КРОПТА,
завсектором клубної роботи
Славутицького ЗБІЦу
 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: