Завантаження ...
Новобудови Києва

Де в ЄС жити найдорожче, а де - найдешевше

Євростат порівняв ціни на продукти харчування, сигарети та алкоголь у країнах Євросоюзу за 2018 рік. Що і у якій країні коштує дешевше, а що дорожче, ніж у середньому по ЄС? Данія: найдорожчий в ЄС хліб Найдорожчою для життя країною...

Євростат порівняв ціни на продукти харчування, сигарети та алкоголь у країнах Євросоюзу за 2018 рік.


Що і у якій країні коштує дешевше, а що дорожче, ніж у середньому по ЄС?

Данія: найдорожчий в ЄС хліб

Найдорожчою для життя країною Євросоюзу залишається Данія - споживчі ціни тут 2018 року були майже на 38% вищими, ніж в середньому по ЄС. Країна мала найвищий рівень цін на продукти харчування та безалкогольні напої - на 30% вище від середнього по ЄС. Передусім через дорогі хліб та зернові, які тут коштують у півтора рази дорожче.

Австрія та Люксембург: найдорожче в ЄС м'ясо

Хоч загальний рівень цін в Австрії вищий за середній у ЄС лише на 10%, ця країна разом з Люксембургом - серед лідерів за цінами на продукти харчування і безалкогольні напої. Вони тут на 25% вищі середнього показника по ЄС. Найдорожчими у Австрії та Люксембурзі серед країн ЄС виявилося, зокрема, м'ясо.

Ірландія і Фінляндія: не для любителів випити

Фінляндії та Ірландія - серед найдорожчих країн ЄС. В них обох споживчі ціни вищі за середні по ЄС на понад 20%. Це стосується, зокрема, як продуктів харчування і безалкогольних напоїв (+20%), так і алкогольних напоїв. Останні тут взагалі найдорожчі в Євросоюзі: у Фінляндії ціни на алкоголь на 82% вищі за середні в ЄС, в Ірланії - на 77%.

Великобританія та Ірландія: лідери за цінами на тютюн

В Ірландії також одні з найдорожчих у ЄС цигарки. Тут, а також у Великобританії, тютюнові вироби коштують удвічі дорожче, ніж у середньому в ЄС. Причому ціновий відрив обох острівних країн від решти разючий.

Німеччина: золота середина

У Німеччині вартість життя вища, ніж в середньому по ЄС. Однак несуттєво. Ціни на споживчі товари та послуги у ФРН у 2018 році були на 4,3% вищими, ніж в середньому в 28 країнах-членах ЄС. Продукти харчування, безалкогольні напої та тютюн тут коштують приблизно на рівні середніх показників по Євросоюзу. А алкоголь - навіть на 11% дешевший, ніж у середньому в ЄС.

Найнижчі ціни на продукти харчування - у Румунії

Найнижчими цінами на продукти харчування та безалкогольні напої у ЄС 2018 року можуть похизуватися Румунія (- 34% від середніх цін по ЄС), Польща (- 31%), Болгарія (- 24%). У Польщі найдешевші в ЄС молочні продукти і яйця (- 29%), а в Румунії - хліб та злаки (майже вдвічі нижчі ціни за середні по ЄС).

Болгарія - найдешевша країна ЄС для життя

Загалом найдешевшою країною ЄС можна вважати Болгарію. Там жителі сплачують за товари та послуги приблизно вдвічі менше, ніж в середньому по Євросоюзу. У рейтингу найдешевших продуктів серед країн ЄС Болгарія посідає третє місце. А ось алкогольні напої та тютюн тут найдешевші в ЄС: ціни на них тут відповідно на 26 та 51% нижчі за середні по Євросоюзу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: