Завантаження ...
Новобудови Києва

Чому жінкам платять менше, ніж чоловікам

В Україні більша частина керівників — чоловіки. Тільки кожне п'яте резюме жінки претендує на керівну посаду, розповіла Gazeta.ua HR-експерт robota.ua Тетяна Пашкіна. "За свою роботу чоловіки хочуть отримувати більше, ніж жінки. Постійно прагнуть кар'єрного зростання...

 
В Україні більша частина керівників — чоловіки. Тільки кожне п'яте резюме жінки претендує на керівну посаду, розповіла Gazeta.ua HR-експерт robota.ua Тетяна Пашкіна.


"За свою роботу чоловіки хочуть отримувати більше, ніж жінки. Постійно прагнуть кар'єрного зростання. Тому на спеціальностях початкового рівня переважно працюють жінки. Наприклад, переважно жінки займають посади головних бухгалтерів. Їх рідко призначають фінансовими директорами. Перевагу надають чоловікам. Щоб зайняти вищу посаду чи знайти кращу роботу, їм треба 1,5-2 роки. Жінкам — значно більше", - пояснює Пашкіна.

Додає, що жінки зробити кар'єру можуть у сферах, у яких не зацікавлені чоловіки. Це або суто жіночий сегмент, або малооплачувана робота. "Зрозуміло, що чоловік не спішить бути продавцем-консультантом у магазині жіночої торгівлі. Крім того, не всі клієнти захочуть радитися у цих питаннях з ним. Водночас жінок не часто побачиш охоронцями, водіями вантажного транспорту, автослюсарями, сантехніками чи монтажниками. Найбільш грошовиті керівні посади для жінок - директор по маркетингу, директор юридичного департаменту, директор по персоналу. Жінок можна зустріти в IT-сфері. Але вони займають менш оплачувані вакансії — тестувальників, бізнес-аналітиків", - говорить HR-експерт.

У середньому зарплата жінок на тих же посадах, що й чоловіків менша на 17-27%. Найбільше недоплачують жінкам за 50 років. Вони отримують на 27% менше, ніж ровесники чоловіки. 20-річні мають на 4% менше.

"На співбесідах жінки переважно погоджуються на ту зарплату, яку пропонує роботодавець. Чоловіки домовляються про більшу. На робітничих професіях жінкам достатньо 10 тисяч гривень, чоловікам — від 13. Топ-менеджери жінки йдуть на зарплату 30 тисяч гривень, чоловіки — на 36. Така ж ситуація у Європі. Там зарплата відрізняється на 17-20%. Крім того, товари для жінок починаючи від рожевих ляльок до автостраховки, коштують дорожче, ніж для чоловіків", - резюмує Тетяна Пашкіна.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: