Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Рада хоче значно збільшити допомогу при народженні дитини

Верховна Рада запропонувала Кабінету міністрів України передбачити в державному бюджеті на 2020 рік підвищення розміру допомоги під час народження дитини. Про це йдеться в постанові, якою Рада затвердила проєкт держбюджету на наступний рік у першому читанні. Ухвалили...

 

Верховна Рада запропонувала Кабінету міністрів України передбачити в державному бюджеті на 2020 рік підвищення розміру допомоги під час народження дитини.

Про це йдеться в постанові, якою Рада затвердила проєкт держбюджету на наступний рік у першому читанні. Ухвалили документ 18 жовтня. Рада пропонує підвищити розмір допомоги під час народження першої дитини до 100 тис. грн, другої – до 200 тис. грн, третьої та кожної наступної – 400 тис. грн.

Після народження пропонують виплачувати 25% від суми (25, 50 і 100 тис. грн відповідно); залишок коштів – рівними частинами протягом наступних 36 місяців. Документ пропонує збільшити витрати на відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" і програму "Пакунок малюка". Джерелом фінансування цих виплат мають стати доходи від детінізації ринку алкогольних напоїв і перегляду податкових пільг.

На сьогодні допомога під час народження дитини фіксована – 41,3 тис. грн. Із них 10,3 тис. грн виплачують відразу, решту суми виплачують протягом трьох років – по 860 грн щомісяця.

Проєкт закону "Про державний бюджет України" на 2020 рік внесли до парламенту 15 жовтня й ухвалили в першому читанні 18 жовтня. До другого читання Кабмін має внести законопроєкт до 2 листопада.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: