Завантаження ...
Новобудови Києва

Чому в Україну масово завозять картоплю з-за кордону

В Україні подешевшала картопля. У гурті у середньому коштує 9,6 грн/кг. "Стрімко ціна зросла наприкінці серпня — у першій половині жовтня. Вітчизняна картопля дозріла пізніше. Продукцію активно купували через новини про поганий врожай. Крім того, населення пам'ятає...

 

В Україні подешевшала картопля. У гурті у середньому коштує 9,6 грн/кг.

"Стрімко ціна зросла наприкінці серпня — у першій половині жовтня. Вітчизняна картопля дозріла пізніше. Продукцію активно купували через новини про поганий врожай. Крім того, населення пам'ятає цибулю по 25-28 гривень за кілограм. Щоб задовольнити попит, картоплю почали імпортувати з Білорусі. Щоправда трейдери не розрахували і завезли більше, ніж треба. Поставки є досі, але меншими обсягами", - розповіла Gazeta.ua експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

За її словами, є багато нарікань на якість білоруської картоплі як від гуртових, так і роздрібних покупців. "Картоплю з Білорусі закладають на зберігання. Є ризик, що вона згниє у сховищах. Наприклад, український фермер розуміє, як зберігатиметься продукція, бо знає технологію, за якою вирощував її", - пояснює Гетьман.

Додає, що у держави немає інструменту, щоб оцінити реальну пропозицію вітчизняної картоплі. "Можливий варіант, що її фермери заклали в овочесховища. Якщо продукція швидко псуватиметься, розпродувати почнуть у грудні. Ціна впаде. Якщо виробники притримуватимуть картоплю до весни, взимку вона стрімко подорожчає. Доведеться знову імпортувати. Вартість картоплі залежатиме від цін у Європі та курсу валют в Україні", - каже експерт.

Наголошує, що порівняно з минулим роком маємо більший врожай інших овочів борщового набору. "Їх активно закладають на зберігання. Але ціни по всім позиціям менші, ніж в аналогічний період торік. Морква у гурті коштує 5 гривень за кілограм, буряк — 4,8. Кілограм цибулі продають по 7,2 гривень, а капусти — по 4,2. Взимку навряд чи матимемо дефіцит. Якщо своєї продукції не вистачить, почнемо більше завозити з-за кордону", - резюмувала Гетьман.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: