Завантаження ...
Новобудови Києва

Холодні руки і ноги — густа кров

Прислухаючись до сигналів свого тіла, людина може зрозуміти, які симптоми свідчать про ті чи інші неполадки в організмі, на що потрібно звернути увагу, які заходи вжити, щоб поліпшити стан здоров’я, не допустити серйозних хвороб. Людина боїться відкрити для провітрювання вікно, навіть коли інші говорять, що в кімнаті ...

 

Прислухаючись до сигналів свого тіла, людина може зрозуміти, які симптоми свідчать про ті чи інші неполадки в організмі, на що потрібно звернути увагу, які заходи вжити, щоб поліпшити стан здоров’я, не допустити серйозних хвороб.

Людина боїться відкрити для провітрювання вікно, навіть коли інші говорять, що в кімнаті жарко і задушливо. Вночі їй часто не вистачає теплої ковдри, і, щоб зігрітися, вона надягає шкарпетки. Пальці рук рідко бувають теплими. Ці симптоми в більшості випадків свідчать про низький артеріальний тиск і густу кров. Відчуття тепла людині забезпечує нормальний кровообіг: кров надходить в усі частини тіла і зігріває їх. Але якщо вона занадто густа, то не може пройти по всіх найдрібніших капілярах, особливо периферійних ділянках організму (ноги, руки). Тому вони стають холодними. Але це ще півбіди.

Значно небезпечніше, коли починає мерзнути все тіло. Це тривожний сигнал про поганий кровообіг і крайню необхідність термінових дій щодо оздоровлення печінки, серця і розрідження крові.

Розріджує кров печінку

Справа в тому, що нормалізацією стану крові в організмі займається печінка. Якщо в цей орган надійшла густа кров, він відразу потрапляє в стан кисневого голодування (густа кров не може забезпечити органи і тканини необхідною кількістю кисню) і починає її розріджувати. Робить це за допомогою антиоксидантів (вітамінів).

Але проблема в тому, що ці речовини також потрапляють в печінку разом з кров’ю. Якщо ж вона густа протягом тривалого часу, то печінку вичерпує накопичений в ній запас вітамінів, а нові надійти не можуть.

Чому кров згущується?

З кількох причин. Серед них можна виділити такі, як погана робота печінки (причиною цього часто є неправильне харчування людини), недостатнє вживання рідини, переважання в раціоні промислових продуктів, при виробництві яких використовують різні хімічні домішки. А також недостатнє вживання овочів, фруктів, нерафінованих олій та інших продуктів, що містять вітаміни. Останнє потрібно виділити особливо. Так як, згідно з дослідженнями, в серпні, коли на городах, а відповідно і на обідньому столі, з’являється багато сезонних овочів і фруктів, у більшості людей кров набуває нормальну щільність. Тому печінка повинна накопичити вітаміни-антиоксиданти в такій кількості, щоб їх вистачило на максимально тривалий період — бажано до нового врожайного сезону. Для цього їй необхідно забезпечити оптимальні умови роботи.

Соки допоможуть розрідити кров
Звичайно, вітамінний запас потрібно поповнювати протягом всього року. Але не тепличними плодами, в яких мало корисних речовин, зате надлишок хімікатів. А тими, які зберігаються в коморах: морква, буряк, капуста, гарбуз. Бажано, щоб при їх вирощуванні не застосовувалися хімічні добрива. Важливими є й умови зберігання. Так як, наприклад, при висиханні моркви (вона стає менш соковитою, зморщується) в ній збільшується вміст нітритів, шкідливих для людського організму. Боротися з проблемою згущення крові можна за допомогою вживання фруктово-овочевих свіжих соків, зокрема морквяного і гарбузового, які разом з тим поставляють організму рідину і антиоксиданти.

Важливо, щоб соки були приготовлені з якісних, добре збережених овочів і фруктів. Бажано пити НЕ моносоки, а суміш, поєднуючи солодкі (морквяний, гарбузовий) і кислі (яблучний, цитрусовий, журавлинний і т.д.). Можна додати в солодкий сік 1-2 ч. л. яблучного оцту. Кислота нейтралізує нітрити, які могли накопичитися за зиму в плодах.

Трави підтримують печінку

Бажано підкріпити печінку за допомогою лікарських трав.

Для цього приготуйте суміш з кореневищ пирію повзучого, оману високого, родовика аптечного, коріння кульбаби лікарської, цикорію дикого у співвідношенні 2: 1: 1: 2: 2 .

1 ст. л. суміші подрібнених рослин залити 400 мл окропу, тримати на слабкому вогні під кришкою 12-15 хв, процідити після охолодження, віджати.

Вживати по 70-80 мл 4-5 разів на добу до їжі, а при відсутності каменів в жовчному міхурі — за 15-20 хв до їжі.

Перший курс 1,5-2 місяці, а в подальшому 3-4 тижні щоквартально.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: