Завантаження ...
Новобудови Києва

Ось як вижити, якщо у вас серцевий напад, а ви вдома самі

У вас буде всього кілька секунд … Найстрашніше, що може трапитися з будь-яким «сердечником» – залишитися на самоті в момент смертельно небезпечного нападу. Бо зазвичай у хворого є всього 10 секунд після того, як він виявив, що з «серцем щось не так» і до того, як він впаде на підлогу без свідомості. Але, як то кажуть, зарікатися ні від чого не можна, тому краще заздалегідь підготувати себе до такого сценарію.

 

У вас буде всього кілька секунд …

Найстрашніше, що може трапитися з будь-яким «сердечником» – залишитися на самоті в момент смертельно небезпечного нападу. Бо зазвичай у хворого є всього 10 секунд після того, як він виявив, що з «серцем щось не так» і до того, як він впаде на підлогу без свідомості. Але, як то кажуть, зарікатися ні від чого не можна, тому краще заздалегідь підготувати себе до такого сценарію.

Отже, що ж робити, якщо перед очима різко «попливло», а стуки серця стали незвичайними? Почати сильно і голосно кашляти! Чим частіше і чим сильніше, тим краще. Щоразу перед тим, як кашлянути, робіть максимально глибокий вдих. А потім кашляйте так сильно і довго, як ніби відпльовуєте глибоко засіле в легенях мокротиння. В ідеалі все робити так, щоб кашляти ви могли раз в 2 секунди, без зупинок – аж до тих пір, поки серцевий ритм знову не прийде в норму або в кімнаті не з’явиться хтось, хто може викликати швидку.

Як це все працює?
Ну, по-перше , глибокий вдих дозволяє кисню глибше проникати в легені і швидше розноситися по тілу. Це важливо при серцевій недостатності.

По-друге , кожен раз, коли ви кашляєте, відбувається свого роду масаж серця, стимулює його і заважає йому зупинитися.

Природно, саму проблему таким чином вирішити не можна. Тому якщо після цих процедур вам полегшало, треба одразу дзвонити в лікарню. Ви виграли час, щоб до неї потрапити!

Кардіологи говорять, що якщо поділитися цією інформацією з 10 людьми, як мінімум одному з них ви таким чином врятуєте життя. Поділіться!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: