Завантаження ...
Новобудови Києва

Не дозволяйте нікому принижувати вас! 8 порад, як не дозволяти іншим витирати об вас ноги

Далай-лама говорив, що ми завжди повинні творити добро, коли є можливість (а можливість є завжди). Немає нічого поганого в тому, щоб виявляти добро до оточуючих. Це дозволяє нам спати з чистою совістю. Але якщо ви дозволяєте іншим використовувати вас, варто переглянути своє ставлення. 8 порад, як не дозволяти...

 

Далай-лама говорив, що ми завжди повинні творити добро, коли є можливість (а можливість є завжди).

Немає нічого поганого в тому, щоб виявляти добро до оточуючих. Це дозволяє нам спати з чистою совістю. Але якщо ви дозволяєте іншим використовувати вас, варто переглянути своє ставлення.

8 порад, як не дозволяти іншим витирати об вас ноги :

1. Цінуйте себе більше.
Це найголовніший пункт. Якщо ви недооцінюєте себе, то будете покірно приймати все, що з вами відбувається. Не плутайте таку смиренність з терпінням або вірністю. Любіть людей, але завжди будьте готові відмовитися від тих, хто не гідний вашого часу, ваших сил і вашої уваги.

2. Не порівнюйте себе з іншими.
Постійне порівняння себе з іншими знижує вашу самооцінку. Це як хвороба, через яку ви відчуваєте себе ненормально. Відомо, що з боку завжди здається, ніби добре там, де нас немає. Будьте вдячні за те, що у вас є, пишаєтеся своїми досягненнями, якими б незначними вони вам не здавалися.

3. Розберіться зі своїми бажаннями.
Які у вас цінності? Чого ви чекаєте від партнера? Сформулюйте свої бажання якомога конкретніше – чим чіткіше, тим краще. Інакше ви ніколи не зможете зрозуміти, що до чого. Знаючи свої бажання, ви зможете завжди зробити правильний вибір, що дуже допоможе вам у майбутньому.

4. Навчіться говорити «ні».
Іноді доводиться наполягати на своєму, не намагаючись догодити всіх і кожного. Наприклад, не станеться нічого страшного, якщо ви сьогодні не підете на роботу. Вам нема чого змушувати себе допомагати іншим, якщо ви не можете собі цього дозволити. Якщо щось приносить вам незручності, не соромтеся говорити «ні» – потім ви самі скажете собі спасибі.

5. Ніколи не погоджуйтеся на менше.
Не важливо, йде мова про відносини або про кар’єру: ніколи не погоджуйтеся на менше, ніж ви достойні. Ви заслуговуєте поваги і щастя. Не піддавайтеся своїм страхам. Краще втратити нікчемний шанс, ніж потім страждати. Вибирайте тільки те, що підходить вам, а не комусь іншому.

6. Будьте егоїстами.
Час від часу корисно ставити себе на перше місце і займатися улюбленою справою: слухати улюблену музику, читати книги, подорожувати … Ви не можете все життя піклуватися про інших. Ваші потреби не менш важливі.

7. Не хвилюйтеся, що подумають про вас інші.
Ваше щастя важливіше, ніж думки оточуючих людей. Будьте чесні перед собою. Вам не потрібно нічиє схвалення, щоб стати тим, ким ви хочете стати. І не має значення, чи подобається іншим ваша точка зору. Вони не мають права змінювати ваші цілі, потреби і бажання.

8. Говоріть про свої почуття.
Не приховуйте своїх почуттів. Якщо ви не справляєтеся з робочим навантаженням, скажіть про це начальству. Якщо подруга вас чимось засмутила, скажіть їй про це. Закупорюючи свої почуття всередину, ви тільки наносите собі шкоду. Не бійтеся висловлювати свою думку.

Наостанок – цитата:

«Людина не повинна нікого ні в чому переконувати, якщо вона сама в це вірить. Їй не потрібно чуже схвалення, щоб бути задоволеною собою. Якщо вона сама прийме себе, то її прийме весь світ ». (Лао-цзи)

Пам’ятайте: ніхто не подбає про вас, крім вас самих!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: