Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

ІНФЕКЦІОНІСТИ НЕ МОЖУТЬ ПОТРАПИТИ У ЛІКАРНІ

В рамках медреформи, лікарям-науковцям закриють доступ до лікарень та пацієнтів. Без спеціалістів залишаться й інфекційні лікарні. Але з таким підходом нікому буде лікувати українців. Про це в коментарі УНН заявила доктор медичних наук Алла Мироненко. За її словами, постраждають майбутні лікарі, які втратять доступ до клінічних баз. “У нас завжди ...

 

В рамках медреформи, лікарям-науковцям закриють доступ до лікарень та пацієнтів. Без спеціалістів залишаться й інфекційні лікарні. Але з таким підходом нікому буде лікувати українців. Про це в коментарі УНН заявила доктор медичних наук Алла Мироненко.

За її словами, постраждають майбутні лікарі, які втратять доступ до клінічних баз.

“У нас завжди клінічні кафедри базувалися на клінічних базах: туди приходять студенти, слухають хворих, мають можливість їх опитати, пальпувати. Тобто, отримують практичні навички роботи”, — розповіла Мироненко. Та головне, що з 1 квітня доступ до лікарень та хворих втратять науковці-інфекціоністи. “До прикладу: при Олександрівській лікарні діє кафедра інфекційних хвороб, яку очолює Ольга Голубовська. І туди приходять студенти, і практикують лікування хворих.

Я не розумію, як тепер зможе навчатися майбутній лікар, не бачачи хворого. По підручнику? Цього не можна допустити. Інакше у нас лікарів взагалі не буде”, — каже вона. За словами Мироненко, в Україні намагаються впровадити медичну систему, яка зовсім не підходить країні.

“За кордоном є університет і університетські клініки, які, власне, утримують університети. У нас же такого ніхто не зробив. Колись може і наші медичні університети будуть мати свої клініки за всіма профілями. Але чи це можливо і чи це доцільно зараз? Не думаю.

Це — маразм, коли західний зразок намагаються втілити в Україні”, - каже фахівець.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: