Завантаження ...
Новобудови Києва

15 простих способів показати своїм дітям, що ви їх любите

Вчинки важливіші за слова. Ось чому ми вирішили нагадати всім батькам про те, як можна кожен день демонструвати своїм дітям любов, навіть не вимовляючи вголос фразу “Я тебе люблю”. Адже ми дуже сильно любимо наших дітей, вірно? Як до Місяця і назад, потім знову до Місяця, знову назад, і так ще мільйон разів. Нас переповнює беззастережна,.....

 

Вчинки важливіші за слова. Ось чому ми вирішили нагадати всім батькам про те, як можна кожен день демонструвати своїм дітям любов, навіть не вимовляючи вголос фразу “Я тебе люблю”.

Адже ми дуже сильно любимо наших дітей, вірно? Як до Місяця і назад, потім знову до Місяця, знову назад, і так ще мільйон разів. Нас переповнює беззастережна, справжня любов. І все, що нам потрібно – це бути впевненими, що наші діти в безпеці і почувають себе коханими. Тож як ми можемо зробити це не тільки на словах? Як ми можемо показати любов у вчинках. При цьому у щоденних, простих і легко здійснених? Ось 15 простих способів показати своїм дітям, що ви їх любите:

1. Дивіться їм в очі.
Коли вони хочуть поговорити з вами або ви хочете їм щось сказати – перестаньте займатися своїми справами, сфокусуйтеся на них, присядьте, щоб опинитися з ними на одному рівні і подивіться їм в очі. Насправді побачте їх. Приділяйте їм всю свою увагу якомога частіше.

2. Використовуйте дотики.
Обійміть їх, дайте п’ять, візьміть за руку, сядьте поруч на диван, приляжте з ними. Будьте поруч. Дозвольте їм поділитися своєю любов’ю з вами. Адже їхні обійми і поцілунки найкращі!

3. Робіть компліменти.
Хваліть дітей за будь-яку добре виконану роботу і за докладені зусилля. Говоріть, які вони класні. При цьому будьте конкретні. Даруйте компліменти протягом всього дня. Сприяйте тому, щоб вони росли впевненими в собі, і навчіть їх любити себе. Фундамент здорової самооцінки закладається саме вдома.

4. Дякуйте.
Скажіть “дякую” за слухняність, за добре діло, за вибачення. Скажіть “дякую” просто за те, що ваша дитина така чудова. Подаруйте їй це приголомшливе відчуття значущості.

5. Читайте разом книги.
Проводьте час за читанням книг. Нехай вони самі виберуть будь-яку книгу. Обговорюйте разом прочитане. Запитайте, хто з персонажів їм сподобався, що запам’яталося найбільше. Поділися тим, що зачепило і вас. Завжди шукайте можливості краще пізнати один одного.

6. Зробіть час перед сном особливим.
Перш ніж сказати “на добраніч”, згадайте разом минулий день. Запитайте дитину, що їй сподобалося в ньому. Поділіться своїми враженнями. Невеликі розмови перед сном дадуть вашим дітям зрозуміти, що ви відкриті для них, і вони завжди можуть поговорити з вами.

7. Проводьте хоча б кілька хвилин наодинці.
Особливо ця порада актуальна для багатодітних сімей. Час, який ви проводите всією родиною разом, – це прекрасно, але іноді потрібно знаходити хвилинки і тільки для однієї дитини. Неважливо, якими вони будуть – просто обійнятися, поговорити, посекретнічати, зробити щось разом – головне, наодинці з мамою!

8. Готуйте разом.
Таке “доросле” заняття змушує дітей почуватися особливими і важливими. Звичайно, це набагато важче і довше, ніж готувати самій, без допомоги маленьких кухарів, але постарайтеся давати їм хоч якесь завдання: помити овочі, перемішати щось в мисці і т.д. Зробити свій внесок в приготування їжі дуже важливо малюкам , навіть якщо вам здається, що це незначна дрібниця.

9. Навчайте.
Знайомте дітей з чимось новим для них. Розкажіть про свою роботу. Якщо вони цікавляться динозаврами, візьміть книгу з бібліотеки, щоб разом дізнатися про них більше. Поговоріть про різних птахів або дерева, які ви бачите під час спільної прогулянки. Всюди є можливості для того, щоб чогось навчити дитину, ми просто повинні їх помічати.

10. Робіть щось незвичайне.
Коли ви часто в певній ситуації говорите «ні», може, іноді варто спробувати сказати «так»? Зазвичай ви не дозволяєте дітям забиратися до вас на ліжко, але дозвольте їм зробити це у вихідний день. Або, можливо, ви зазвичай не даєте їм солодощі після обіду, але по п’ятницях почніть пригощати домашніми корисними цукерками. Придумуйте прості способи здивувати їх і зробити дні яскравішими.

11. Не будьте байдужими.
Коли діти говорять про щось важливе для себе або роблять щось значуще, реагуйте з ентузіазмом, а не байдужістю. Не забувайте показувати, як ви раді бачити їх, коли повертаєтеся з роботи додому. Нехай вони відчувають вашу любов і зацікавленість.

12. Грайтеся разом.
Веселіться і займайтеся будь-якою творчістю, адже таке проведення часу – відмінний і простий спосіб налагодити контакт один з одним і встановити більш тісний зв’язок.

13. Попросіть їх розповісти вам казку.
Дати дитині можливість самій придумати казку, при цьому з безмежною увагою слухаючи її фантазії – це як виконання її найзаповітніших мрій. Вона може говорити все, що захоче, вибирати персонажів, місце дії, костюми, фінал історії. Якщо дитина буде бачити, що ваші очі від її слів загоряються… це подарує їй чарівні і неймовірно приємні враження.

14. Заохочуйте їх мріяти.
Нехай мріють. А ви уважно слухайте, про що. Заохочуйте їх вибирати такий життєвий шлях, щоб йти до своєї мети. Звичайно, маленька дитина може сказати, що хоче стати космічною мавпою-космонавтом або казковою принцесою-палеонтологом … Але одного разу ці бажання зміняться на “вступити до університету” або “написати книгу”. І знаєте, що? Вони повірять, що зможуть досягти цього, тому що ви завжди заохочували їх мріяти і ставити перед собою цілі.

15. Створюйте традиції.
Милі звички, ритуали, що повторюються час від часу, сімейні звичаї (звичайно ж, не забувайте про необхідність час від часу бути спонтанними!). Це допоможе вашій дитині відчувати, що її люблять і про неї піклуються. Особливі сімейні традиції створюють спогади, які залишаться з людиною на все життя – вони дорогоцінні і безцінні. Ваші діти будуть шалено щасливі, що ви придумали і дотримувалися їх.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: