Завантаження ...
Новобудови Києва

Розсіяний склероз може бути у кожного. Ось його симптоми

Ця хвороба вважається захворюванням молодих. Діагностують її частіше у людей 20-50 років, але хвороба не має нічого спільного зі старчим склерозом. Саме слово «склероз» означає рубець – внаслідок зміненоїї відповіді імунної системи відбувається руйнування клітин власної нервової тканини і заміщення її рубцевою. Під «розсіяним» в даному випадку ....

 

Ця хвороба вважається захворюванням молодих. Діагностують її частіше у людей 20-50 років, але хвороба не має нічого спільного зі старчим склерозом. 

Саме слово «склероз» означає рубець – внаслідок зміненоїї відповіді імунної системи відбувається руйнування клітин власної нервової тканини і заміщення її рубцевою. Під «розсіяним» в даному випадку розуміється патологічний процес, «поширений по всій нервовій системі». Через великий ризик розвитку захворювання в молоді роки буде краще, якщо його виявлять на початкових стадіях. Ми підготували для вас 8 найпоширеніших ранніх ознак розсіяного склерозу, при наявності яких краще звернутися до лікаря.

1. Тремор

Більшість людей на ранній стадії захворювання спостерігають у себе цей симптом. Тремор може доставити масу незручностей і зробити життя людини вкрай складний, адже їй стає проблематично виконувати навіть найпростіші і звичайні речі – набирати номер телефону, тримати склянку з водою, застібати ґудзики. Тремтіння кінцівок відбувається через пошкодження провідних шляхів рухових нейронів.

2. Проблеми з сечовипусканням

80% людей з розсіяним склерозом стикаються з цим симптомом. Якщо кількість рідини, яку ви вживаєте щодня, не змінилася, але ви стали частіше або рідше відвідувати туалет, це може свідчити про наявність у вас даного захворювання.

3. Емоційні розлади

Депресивні думки, різкі перепади настрою, напади сліз або сміху без причин також можуть бути симптомами розсіяного склерозу. Це обумовлено тим, що захворювання ушкоджує клітини головного мозку, що в свою чергу позначається на емоційному тлі людини. Ігнорування даних симптомів може привести до затяжної і глибокої депресії внаслідок прогресування хвороби.

4. Проблеми із зором

Ще один з найбільш поширених ознак розсіяного склерозу. Порушення функції зорового аналізатора можуть виникнути раптово і виявлятися в такий спосіб:

«Мушки» перед очима;
розпливчастий обрис предметів;
спотворення кольорів;
відчуття стороннього тіла в оці;
каламутність;
одне око бачить добре, інше – погано.

5. Порушення координації

Раптові запаморочення, дивні відчуття під час ходьби, втрата рівноваги. Ці ознаки можуть свідчити про різні порушення – від проблем з тиском до захворювань внутрішнього вуха. Якщо ви стали регулярно стикатися з даними неприємностями, радимо вам якомога швидше звернутися до лікаря – залишати їх без уваги небезпечно для здоров’я.

6. Дивні відчуття

Якщо кінчики пальців у вас часто німіють, втрачають чутливість, вам буває важко зрозуміти, холодна або гаряча вода ллється з крана, рекомендуємо вам записатися на прийом до фахівця. Ці ознаки також нерідко супроводжують розсіяний склероз.

7. Дискомфорт в кінцівках

Він може проявлятися в такий спосіб:

печіння;
поколювання;
мурашки;
стягування шкіри.

Подібні відчуття можуть виникати навіть на маленьких ділянках тіла: зап’ясті, стегні, пальці. Багато людей в таких випадках посилаються на те, що просто відсиділи ногу або відлежали руку. Зрозуміло, дискомфорт в кінцівках не завжди свідчить про розсіяний склероз, але якщо дані симптоми ви стали спостерігати у себе регулярно, не варто закривати на них очі.

8. Порушення мови і ковтання

В цьому випадку можуть мати місце такі проблеми:

уповільнення темпу мови;
зміни голосу;
тиха або невиразна мова.
Крім того, у людини з розсіяним склерозом можуть виникнути складності з ковтанням. Замість того, щоб слідувати через стравохід в шлунок, рідина і їжа частково потрапляють в трахею (анатомічне утворення дихальної системи).

9. «Електричні імпульси»

Розсіяний склероз нерідко супроводжують неприємні відчуття в різних частинах тіла, що нагадують удар струмом. Вони можуть виникнути, наприклад, коли ви повертаєте голову, і зачіпати будь-яку область – кінцівки, спину, плечі.

Якщо ви помітили у себе якусь із перерахованих ознак, це ще не означає, що у вас неодмінно розсіяний склероз. Однак, якщо вас регулярно турбують кілька симптомів, не зайвим буде обстежитися у фахівця.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: