Завантаження ...
Новобудови Києва

Чому в війну на ствол танку вішалося відро

Важкі німецькі танки були великою проблемою для нашої армії. Позмагатися зі сталевими монстрами вермахту на рівних могла далеко не кожна машина. Однак, як відомо, якщо тобі не вистачає «мускулів» для перемоги над супротивником, слід спробувати підключити до справи голову. На війні дуже багато залежить від ефективної розвідки. Однак, де є спосіб отримати ...

 

Важкі німецькі танки були великою проблемою для нашої армії.  Позмагатися зі сталевими монстрами вермахту на рівних могла далеко не кожна машина. Однак, як відомо, якщо тобі не вистачає «мускулів» для перемоги над супротивником, слід спробувати підключити до справи голову.

На війні дуже багато залежить від ефективної розвідки. Однак, де є спосіб отримати цінну інформацію, дуже часто знаходиться і спосіб підсунути противнику дезінформацію. Мова йде не тільки про «шпигунські ігри», а й про речі, куди простіші. Наприклад, про танки. Реальний танковий бій дуже сильно відрізняється від того, що більшість з нас звикло бачити в кіно. Це не так «барвисто» і відбувається майже завжди на досить великій дистанції.

У роки Другої світової війни вермахт мав чи не найкращу бронетехніку в світі. У Радянського Союзу було чим відповісти, однак відповідь не була вагомою, особливо, коли на фронті стали з'являтися «Пантери». Звичайно, у Союзу були такі важкі танки, як ІС-2, яких особливо боялися німці, однак їх кількість не була достатньою. Основну масу танків складали Т-34, а пізніше Т-34-85. Незважаючи на те, що 85-ка була на порядок кращою від свого попередника, навіть їй змагатися з важкою «Пантерою» було вкрай складно. Водночас екіпажі «Пантер» несамовито боялися згаданих танків ІС-2. Іронія була в тому, що на великій відстані силуети Т-34-85 і ІС-2 майже не відрізнялися. Гарантовано розрізнити дві машини ворожий спостерігач міг тільки за наявністю дульного гальма. Такий був у танків ІС-2 і був відсутній у Т-34-85.

Ось радянські танкісти й придумали військову хитрість - вішати на дула 85-ток відра, щоб на великій відстані німецькі розвідники і спостерігачі приймали радянські танки за ІС-2. Такого роду дезінформація дозволяла серйозно міняти план бою німців, виграючи для Т-34 перевагу на полі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: