Завантаження ...
Новобудови Києва

Маленьких дітей не можна лоскотати. Дізнайтеся чому

Здавалося, що в цьому такого, але вчені вважають такі пестощі шкідливими. Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним. Лоскочуть зазвичай чутливі частини тіла (наприклад, пахви,....

 

Здавалося, що в цьому такого, але вчені вважають такі пестощі шкідливими. 

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним. Лоскочуть зазвичай чутливі частини тіла (наприклад, пахви, талію, підошви). Однак реакція сміху не означає, що люди, яких лоскочуть, задоволені. Опитування показало, що лише 32% респондентів заявили, що їм сподобалося, коли їх лоскотали, 32% було все одно, а 36% сказали, що їм не подобається, коли їх лоскочуть.

Але багато дорослих як і раніше лоскочуть дітей, граючи з ними. Ця дія здається нешкідливою, але, на думку вчених, лоскіт може зашкодити дітям.

Ось чому ви не повинні лоскотати дітей:

Навіть якщо діти сміються, це не означає, що лоскіт їм подобається
Майже всі будуть сміятися, коли їх лоскочуть, але проблема в тому, що діти все одно будуть це робити, навіть якщо вони ненавидять лоскіт. Діти, особливо гіперактивні, не можуть перестати сміятися, коли їх лоскочуть. Цей рефлексивний сміх дає батькам ілюзію, що дитина задоволена.

У дослідженні, проведеному в Каліфорнійському університеті в 1997 році, вчені виявили, що лоскіт не створює такого ж почуття щастя, як коли хтось сміється над смішним жартом. Лоскіт створює тільки ілюзію сміху щастя.

Діти не можуть сказати вам, щоб ви зупинилися
Є величезна різниця між любов’ю та утриманням дитини для того, щоб лоскотати, і спостерігати за сміхом. Сміх дитини в цьому випадку абсолютно неконтрольований і є чисто рефлекторним. Він заважає малюкові сказати вам, щоб ви зупинилися.

Раніше лоскіт використовувався, щоб мучити людей
Лоскіт здавна використовувався як катування. В Китаї лоскіт був способом мучити дворян, тому що він не залишав слідів, і жертви легко і швидко одужували. А в Японії було спеціальне слово, що позначає тортури лоскотом — kusuguri-zeme.

У Середньовіччі теж вдавалися до цього методу: голі ступні ніг жертви фіксувалися, і кожен, хто проходив повз, міг полоскотати їх. Були ще більш витончені тортури: ступні людини посипали сіллю, яку потім злизували вівці.

Вчений з Університету Кентуккі вивчив 150 дорослих, яких більшу частину дитинства лоскотали їх брати та сестри. Більшість учасників вважають, що лоскіт — це тип фізичного насильства. Вчений прийшов до висновку, що лоскіт може викликати екстремальні фізіологічні реакції у жертв, такі як блювання і втрата свідомості через нездатність дихати.

Лоскіт може викликати психологічну травму і наслідки на все життя
За словами докторів, небажаний лоскіт може викликати «величезний психологічний біль». Іноді збиток може тривати все життя. Експерт по вихованню дітей, засновник сімейної організації, сказала: «Багато років слухаючи людей, які розповідають про психологічні проблеми дитинства, я можу стверджувати, що лоскіт може викликати хворобливі відчуття».

Від надмірного та тривалого подразнення рецепторів шкіри підвищується поріг судомної готовності. Це може призвести до судомного синдрому і в результаті — до зупинки дихання.

У дитини формується рефлекс напруги, тому фахівці рекомендують ніколи не грати з дітьми у формі лоскоту. Особливо якщо дитина сонлива або голодна. Знайдіть інші цікавіші способи розважатися.

Крім того, дитина може вирішити, що дорослі мають право робити те, що вони хочуть, з його тілом, навіть якщо він просить припинити. Але тільки діти можуть контролювати своє власне тіло. Дитина повинна засвоїти — якщо хтось хоче доторкнутися до нього, обняти або потиснути йому руку, він повинен спочатку запитати дозволу. Це попередить можливість жорстокого або небажаного контакту.

Моя дитина
За матеріалами

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: