Міністерство соцполітики знову хоче змінити порядок надання житлових субсидій для населення. Для цього був підготований законопроєкт для Кабміну. Проєкт постанови опублікований на сайті Федерації профспілок України (ФПУ). Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, вона передбачає повний перехід на готівкову виплату житлових субсидій. Зазначається, що наразі діють ....
![](/image/news/panorama/09.04.21/subsidii.jpg)
Міністерство соцполітики знову хоче змінити порядок надання житлових субсидій для населення. Для цього був підготований законопроєкт для Кабміну.
Проєкт постанови опублікований на сайті Федерації профспілок України (ФПУ). Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, вона передбачає повний перехід на готівкову виплату житлових субсидій. Зазначається, що наразі діють дві моделі грошової форми надання пільг та субсидій.
Перша форма - безготівкова, коли кошти перераховуються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Ощадбанку, а звідти спрямовуються на рахунки підприємств-надавачів комунальних послуг.
Друга форма - готівкова, коли готівка виплачується безпосередньо на рахунок одержувача у банку або через відділення Укрпошти. В такому випадку розрахунки за "комуналку" споживач проводить самостійно.
У документі зазначається, що у січні 2021 року житлову субсидію отримувало майже 2,8 млн домогосподарств. З них 2,6 млн домогосподарств - у грошовій готівковій формі. Таким чином, зазначають автори документу, є доцільним перейти виключно на грошову готівкову форму виплати субсидій.
У разі прийняття проєкту постанови, громадяни будуть зобов'язані самостійно сплачувати вартість фактично спожитої ними послуги з урахуванням виплаченої їх готівкою житлової субсидії. При цьому держава припинить виконувати непритаманні їй функції посередника між громадянами та виконавцями житлово-комунальних послуг.