Завантаження ...
Новобудови Києва

Який буде штраф за непристебнутий ремень

Мало, хто з водіїв звертає увагу на те, пристебнутий ремень безпеки у пасажира чи ні, але це дуже важливо. Однак, не кожен водій знає, що він несе персональну відповідальність не тільки за те, що сам не користується ременем безпеки, а й за те, що перевозить непристебнутих пасажирів. А саме, Правила дорожнього руху зобов’язують пасажира під час пересування на транспортному ...

 

Мало, хто з водіїв звертає увагу на те, пристебнутий ремень безпеки у пасажира чи ні, але це дуже важливо. 

Однак, не кожен водій знає, що він несе персональну відповідальність не тільки за те, що сам не користується ременем безпеки, а й за те, що перевозить непристебнутих пасажирів. А саме, Правила дорожнього руху зобов’язують пасажира під час пересування на транспортному засобі, користуватися ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією (п.п.5.1.б). Одночасно, Правила зобов’язують і водія особисто використовувати ремені безпеки, а також не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями (п.п.2.3.в).

Таким чином, водій зобов’язаний сам користуватися пасками безпеки, а також слідкувати, чи пристебнути пасажири, яких він перевозить. Якщо ж пасажир транспортного засобу відмовляється пристібатися ременем безпеки, водій не має права починати рух. За порушення Правил користування ременями безпеки передбачено штраф у розмірі 510 грн. (ч.5 ст.121 КУпАП). Штраф може отримати як водій, який перевозив непристебнутого пасажира, так і сам пасажир, який їхав у автомобілі без використання пасків безпеки. Якщо ж факти перевезення пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки, буде виявлено поліцією при оформленні дорожньо-транспортної пригоди з відповідними наслідками, то водій може отримати судимість на підставі 286 Кримінального кодексу.

Тому, з метою недопущення таких наслідків, перед початком руху водій повинен переконатись чи всі пасажири автомобіля пристебнуті. І лише після цього здійснювати рух.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: