Завантаження ...
Новобудови Києва

Поради, як підготувати автомобіль для поїздки за кордон

Сьогодні, у період панедмії найбезпечнішим видомм транспорту вважається автомобіль. А ще закордонний роуд-тріп — це цікаво і комфортно. Адже хто за кермом, той і замовляє музику, а не підлаштовується під встановлені правила. Напередодні туристичного літнього сезону ми підготували чек-лист для автомобілістів, які збираються відвідати інші країни на своїх колесах. Отже, що потрібно зробити перед поїздкою....

 

 

Сьогодні, у період панедмії найбезпечнішим видомм транспорту вважається автомобіль. 

А ще закордонний роуд-тріп — це цікаво і комфортно. Адже хто за кермом, той і замовляє музику, а не підлаштовується під встановлені правила. Напередодні туристичного літнього сезону ми підготували чек-лист для автомобілістів, які збираються відвідати інші країни на своїх колесах. Отже, що потрібно зробити перед поїздкою.

№1 Дізнатися, чи визнається ваше водійське посвідчення в країні, куди плануєте вирушити Як правило, в Євросоюзі з українським пластиковим посвідченням водія не виникне проблем. Але, наприклад, в Ісландії, Шрі-Ланці, Канаді, Єгипті, на Кіпрі вимагають водійське посвідчення міжнародного зразка (з переліком усіх країн можна ознайомитися тут). Отримати його можна в сервісному центрі МВС. Для цього потрібно буде зібрати пакет документів: Оригінал посвідчення водія та його копія; Паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання надається довідка про реєстрацію місця проживання); Паспорт громадянина України для виїзду за кордон; Фотографія розміром 3,5х4,5 см на матовому папері; Квитанція за оплату адміністративної послуги. Детально про вимоги читайте на сайті МВС.

№2 Оформити туристичну страховку і поліс Зелена картка Медична страховка за замовчуванням завжди повинна бути в туриста при перетині кордону. Це захист людини, якщо станеться форс-мажор зі здоров'ям. Обов'язково стежте, щоб договір покривав лікування COVID-19. В іншому випадку є ризик залишитися сам на сам з коронавірусом і чеками від медичних установ. Підібрати турстраховку Пропозиції провідних страхових компаній РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ Другий поліс, про який не можна забувати, — Зелена картка. Це та ж автоцивілка, але міжнародного зразка. Пропонуємо освіжити пам'ять інформацією про Green card і пройтися по пунктах, що робити при ДТП за кордоном. Оформити Зелену картку Безкоштовна доставка РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

№3 Візьміть довіреність у нотаріуса, якщо авто не ваше або в кредиті в банку Якщо авто не є вашою власністю, а, наприклад, зареєстроване на батька, доведеться звернутися до нотаріуса та отримати довіреність на управління транспортним засобом. Якщо авто в кредиті в банку, потрібно звернутися в банк за спец. дозволом. Це допоможе уникнути можливих розборок на митниці.

№4 Перевірте, що дозволено перевозити за кордон, а що ні Перш ніж пакувати валізу перевірте, чи не заборонено чи провозити ті чи інші речі. В основному це стосується лікарських препаратів, цінних паперів і предметів культурного значення. Однак важливо також уточнити правила ввезення та вивезення в країні перебування. Адже вони можуть відрізнятися від українських.

№5 Не забудьте про друзів наших менших Подорожуючи з тваринами, знадобиться ветеринарний паспорт і свідоцтво за формою Ф-1 (документ державного зразка, що підтверджує відсутність захворювань у вихованця). Його повинна видати ветеринарна клініка не пізніше ніж за 72 години до моменту перетину кордону. Рекомендуємо також перед поїздкою пройти технічний контроль транспорту, щоб виключити негативні сюрпризи в дорозі.

Чи можна зараз відправитися кудись на авто?

Відкриття кордонів — штука складна і не завжди постійна. Тому без перевірки актуальних відомостей за допомогою інтерактивної карти від МЗС не обійтися. Як правило, в Європу і в країни колишнього СНД дозволено в'їжджати тільки громадянам цих країн, людям, які мають відкриту робочу візу, близьким родичам, учням, хворим, які їдуть на лікування і т. д. Тобто про туристичні поїздки на момент написання статті (03.04.2021 р.) можна тільки мріяти. У країни далекого зарубіжжя, які відкрили кордони на більш м'яких умовах (наприклад, Єгипет, Туреччина, Грузія) їхати на машині не раціонально. Вигідніше буде скористатися послугами авіаперевізників.

Джерело: hotline.finance

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: