Інтелект дитини буває різним

Батьки звикли аналізувати поведінку своїх дітей, порівнювати їх з іншими дітлахами. Іноді ви з тугою дивитеся на тихого малюка, який сидить в тиші цілу годину, складаючи башточки з кубиків. На милу дівчинку, яка декламує Шевченка без запинки ось уже п’ятнадцять хвилин поспіль. На чудових близнюків, які поки по-дитячому незграбно, але з явним задоволенням танцюють ....

Батьки звикли аналізувати поведінку своїх дітей, порівнювати їх з іншими дітлахами. Іноді ви з тугою дивитеся на тихого малюка, який сидить в тиші цілу годину, складаючи башточки з кубиків. На милу дівчинку, яка декламує Шевченка без запинки ось уже п’ятнадцять хвилин поспіль. На чудових близнюків, які поки по-дитячому незграбно, але з явним задоволенням танцюють ....

 

Батьки звикли аналізувати поведінку своїх дітей, порівнювати їх з іншими дітлахами. Іноді ви з тугою дивитеся на тихого малюка, який сидить в тиші цілу годину, складаючи башточки з кубиків. На милу дівчинку, яка декламує Шевченка без запинки ось уже п’ятнадцять хвилин поспіль. На чудових близнюків, які поки по-дитячому незграбно, але з явним задоволенням танцюють танець каченят. Або на ніжну парочку п’ятирічних дітлахів, які самовіддано грають то в тата і маму, то в лікарню, то в школу.

В цей час ваш син носиться, як очманілий, на велосипеді у дворі, збиваючи айстри та лякаючи кота. І він ніколи, думаєте ви з гіркотою, ніколи не стане знаменитим архітектором, як хлопчик з кубиками або грамотним оратором, як прихильниця Шевченка, ні танцюристом, як близнюки, і, схоже, його не цікавлять інші люди та відносини між ними, тому що він не грає ні в які рольові ігри, крім як в рекордсмена зі стрибків на дивані. Ви згадуєте жахливий анекдот «Було у батька три сини: двоє розумних, а один — футболіст». Бабуся зітхає: «Аби здоровенький був». І вам стає зовсім сумно: у вас не розумна дитина.

Тіштеся, бо ви помиляєтеся. Згідно з однією з популярних теорій інтелекту, яку розробив Говард Гарднер, існує цілих сім типів інтелекту. І якщо хтось не вміє читати та писати грамотно і швидко, це не означає, що він не розумний! Це означає, що у нього розвинений інший тип інтелекту. Якщо ви витратите рівно 7 хвилин вашого часу в обідню перерву, щоб пройти тест на тип інтелекту Гарднера ви, по-перше, нагадаєте собі хто ж ви насправді, що вам насправді подобається і які зі своїх ресурсів ви ще не використовували, по-друге, ви зможете звернути увагу на особливості вашої дитини та зможете зрозуміти її краще. У всіх людей є шанс стати успішними: потрібно тільки зрозуміти який їхній тип інтелекту.

Логіко-математичний інтелект

Розвинений у вашої дитини, якщо вона любить цифри, завдання, легко встановлює причинно-наслідкові зв’язки, логічна і раціональна. З людини з таким типом інтелекту запросто вийде прекрасний фізик, програміст, бухгалтер, фінансист.

Вербальний інтелект

Розвинений у дітей, що володіють багатим і правильним мовленням, вміють докладно і красиво викладати свої думки усно і на письмі. Розвитку цього типу інтелекту сприяє нинішня система освіти, адже в школі ми перш за все опановуємо читання і письмо. «Говорунчик» може стати письменником, журналістом, політиком.

Візуально-просторовий інтелект

Розвинений у дітей, які люблять конструктори, можуть уявляти собі складні структури, добре орієнтуються на місцевості. Їх сильні сторони: логіка, сприйняття кольору, форми, відношення між об’єктами в просторі. Їм пряма дорога в архітектуру, дизайн, мистецтво, медицину, природничі науки.

Музичний інтелект

Здатність сприймати, оцінювати та створювати музику, чути ритм. Діти, які їм володіють, весь час щось наспівують, легко запам’ятовують мелодії й можуть їх відтворити. Вони можуть стати співаками, композиторами, музикантами та музичними критиками.

Емоційний (міжособистісний) інтелект

Розвинений у товариських дітей, які здатні розрізняти настрої, наміри та почуття інших людей. Не сваріть дитину, за те, що вона постійно «тусується» з друзями або без кінця базікає на уроках або в чаті: спробуйте навчити її навичок самопрезентації або переговорів. Тоді вона зможе запросто застосувати свої таланти в галузі педагогіки, роботи з клієнтами, продажів.

Тілесно-кінестетичний інтелект

На жаль, рідко сприймається, як інтелект. Але найнепосидючіші, які чудово володіють своїм тілом люди, стають спортсменами, акторами та актрисами, балеринами.

Духовний інтелект

Розвинений у дітей, які часто вражають нас несподівано глибокими питаннями про буття, міркують на філософські та релігійні теми, тонко відчувають рамки людської етики. Це зовсім не даремний інтелект. Завдяки йому люди здатні мислити та відчувати глибоко, масштабно. Реалізувати себе в філософії, релігії, літературі.

Ваша дитина, повністю мокра, примчала на велосипеді, виконавши весь репертуар улюбленої радіостанції, жодного разу не переплутавши слова, за ним біг новопридбаний друг, з яким вони грали здоганяли (на велосипеді). «Мама, я розбив скарбничку і купив собі маленьке Лего й ось, браслетик для тебе. Ти ж не гніваєшся? Якщо в житті немає задоволень, то що ж це за життя?» Питання про тип інтелекту цієї дитини залишається відкритим, хоча вона, безперечно геніальна.

Моя дитина
Фото з відкритих джерел
За матеріалами

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: