Не можна бути дітей по попі

Неодноразово було вже доказано, що не можна бити дітей. І, тим не менше, щоб заспокоїти примхливу дитину або покарати її за якусь провину, вони цілком можуть не стриматись і відшльопати її по попі. Але батьки не знають, що навіть легкі пошльопування можуть привести до дуже тяжких наслідків. Тому що кожен удар по попі доставляє дитині не ...

Неодноразово було вже доказано, що не можна бити дітей. І, тим не менше, щоб заспокоїти примхливу дитину або покарати її за якусь провину, вони цілком можуть не стриматись і відшльопати її по попі. Але батьки не знають, що навіть легкі пошльопування можуть привести до дуже тяжких наслідків. Тому що кожен удар по попі доставляє дитині не ...

 

Неодноразово було вже доказано, що не можна бити дітей. І, тим не менше, щоб заспокоїти примхливу дитину або покарати її за якусь провину, вони цілком можуть не стриматись і відшльопати її по попі.

Але батьки не знають, що навіть легкі пошльопування можуть привести до дуже тяжких наслідків. Тому що кожен удар по попі доставляє дитині не стільки фізичний, як емоційний біль. Адже це ще і удар по її самолюбству і гідності.

«Запам’ятайте, немає жодної причини, яка може виправдати навіть найлегші фізичні покарання дитини» – говорить психолог із университету штата Міссурі Керол Ліберман – «Тому що це принесе вашому малюкові непоправну шкоду».

Дитина виросте агресивною і жорстокою

За спостереженнями психологів, 9 з 10 особливо жорстоких злочинців піддавалися в дитинстві тілесним покаранням. Постійно отримуючи від мами і тата удари і ляпаси, вони усвідомили, що насильство – це найкращий спосіб вирішення будь-яких конфліктів.

Дитина буде відставати в розумовому розвитку

У малюків, які отримували по попі (і не тільки), дуже часто відзначається затримка мовного, психічного і емоційного розвитку. Недостатня уважність, погана пам’ять і обмежений запас слів – все це веде до того, що діти пізніше освоюють букви і починають читати і писати.

У дитини будуть проблеми зі здоров’ям

Щоденний страх нового покарання (а головне – болі) тримають психіку малюка в постійній напрузі. А це перша причина поганого апетиту, безсоння, загального виснаження організму і зниження його захисних сил. Тому діти, яких б’ють, набагато частіше хворіють і важче переносять будь-яку інфекцію.

Дитині буде важко спілкуватися

Зайва нервозність і тривожність роблять дитину менш комунікабельною, а також заважають налагодженню контактів з однолітками, вихователями та вчителями. В майбутньому це може негативно вплинути на кар’єрний ріст вже дорослої людини і викликати труднощі при створенні власної сім’ї.

У дитини можуть з’явитися погані звички

Намагаючись уникнути фізичного покарання, дитина здатна піти з дому просто «в нікуди», зв’язатися з поганою компанією і навіть призвичаїтися до алкоголю або наркотиків. Не можна забувати і те, що саме діти, яких часто шльопають і б’ють, мають підвищену схильність до суїциду.

Ставши дорослим, дитина буде теж бити своїх дітей

Адже вона з раннього віку «на власній шкурі» усвідомила, що це – найкращий і найбільш правильний метод виховання. Тому, щоб перервати цей руйнівний ланцюжок «виховання биттям», батькам потрібно відмовитися від фрази: «Мене теж в дитинстві шльопали, і нічого – виріс».

Не забувайте про «ефект бумерангу»

Збираючись відшльопати свого малюка, згадайте, що «не за горами» той час, коли він виросте і змужніє, а ви постарієте і втратите свою силу. Задумайтесь, чи буде він любити вас і поважати вашу старість? Чи протягне вам руку допомоги і підтримає у важку хвилину? Або пригадає всі дитячі образи, включаючи ляпаси і удари по м’якому місцю?

Ну що, ви і зараз думаєте, що легкі шльопки по попі – це не покарання?

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: