Дитяча поведінка може натікнути на серйозні проблеми

Діти не можуть весь час бути слухняними, вони порушують правила, випробують дорослих, таким чином дізнаються, що можна, а що ні. Дитячі заперечення й протести — звична річ, однак певні моделі неслухняної дитячої поведінки можуть свідчити про більш серйозні проблеми. Ми — також батьки, тож по собі знаємо, що таке — ....

Діти не можуть весь час бути слухняними, вони порушують правила, випробують дорослих, таким чином дізнаються, що можна, а що ні. Дитячі заперечення й протести — звична річ, однак певні моделі неслухняної дитячої поведінки можуть свідчити про більш серйозні проблеми. Ми — також батьки, тож по собі знаємо, що таке — ....

 

Діти не можуть весь час бути слухняними, вони порушують правила, випробують дорослих, таким чином дізнаються, що можна, а що ні.  Дитячі заперечення й протести — звична річ, однак певні моделі неслухняної дитячої поведінки можуть свідчити про більш серйозні проблеми.

Ми — також батьки, тож по собі знаємо, що таке — тривога за дитину. Тож ми вивчили праці психологів й виділили 5 тривожних моментів, що можуть насторожити уважних дорослих. А в бонусі поговоримо про звичні моменти, які хвилюють батьків, та є абсолютно невинними.

Перебірливі в їжі

Діти часто вибагливі в їжі й навідріз відмовляються споживати певні страви. Це — ознака емоційних проблем дитини. Вчені дослідили, що перебірливість в їжі свідчить про депресивні настрої малих. Так, вони вдвічі частіше спостерігалися в дітей, які примхливо відмовлялися від певних продуктів, ніж у тих діток, які їли все. За автором дослідження, від 14 до 20% батьків скаржилися, що дітки 3-5 років відмовлялися споживати різну їжу. За даними досліджень, саме ці примхливі хлопчики й дівчатка вдвічі більш схильні до розвитку тривожних станів, ніж у тих, хто не перебірливий у їжі.

Дуже чутливі до свого одягу

Скарг може бути багато: ця шапка колюча, вона мене дратує тощо. Одні речі вони відмовляться одягати, інші — знімати, навіть якщо ті вже покрилися дірками. Водночас мале не зважає на погоду, може натягувати на голову шапку в спекотний день, а рукавицями стягати взуття. Батьки звалюють все на примхливість, але забувають, що це — симптоми тривожності.

Значно більше використовують ґаджети

Діти справді обожнюють ігри на смартфонах і комп’ютерах, та малі з надмірною тривожністю проводять перед блакитними екранами більше часу. Науковці дослідили, що надмірна прив’язаність до техніки — ознака тривожності та стресу. Якщо бачите, що дитина зациклюється на ґаджетах, поговоріть з нею, пограйте разом у гру й розпитайте, що вона переглядає. Так ви легко зрозумієте, що настільки тривожить сина чи доньку.

Просять нові іграшки

Хто з батьків не стикався з такою ситуацією: дитина плаче й кричить, вимагаючи іграшку. За психологинею Людмилою Петранівською, всі дітки проходять через такий етап, та зробимо невеличке зауваження: в молодшому віці дитина не може кричати і плакати через те, що в неї чогось немає. Вона усвідомлює відсутність певних речей аж у підлітковому віці.

Все ж, якщо батьки в присутності дитини часто скаржаться на гроші чи звинувачують мале, що вони витрачають на нього багато грошей, в дитячому світі може закластися модель дефіциту. Так, в дитини складеться враження, що у світі всього не вистачає, а речі здобуваються силою. Тому дітки з таким світоглядом завжди випрошують нові забавки, навіть якщо останні їм і не потрібні. Так малі переконуються, що дорослі можуть про них подбати.

Такий тип поведінки коректується різноманіттям: ви не повинні купувати малим все, що ті попросять. Купіть дитині щось маленьке, навіть якщо вона не просила і не заслужила цього. Спонтанні, неочікувані подарунки покажуть більше вашої любові, ніж дорогі цяцьки, які дітки змушені випрошувати.

Діти постійно шукають нову інформацію

Вчені певні: якщо дитина постійно вишукує інформацію в Інтернеті, моніторить новини і дає багато запитань, це — свідчення посиленої тривожності. Якщо бачите, що дитина стала надокучливою, та завалює запитаннями: “А що буде, якщо станеться землетрус?” спокійно розпитайте її, що її турбує, покажіть, що ви її слухаєте і готові допомогти.

Бонус: Дитяча поведінка, яка може налякати, проте котра є абсолютно нормальною

Істерики: Нормальна і навіть здорова складова дитячого розвитку. Так маля вивчає світ, що можна, а що — ні. Часті істерики турбують дорослих, вони вважають, що дитина має психологічні проблеми. Все ж, поведінка під час істерик радше підсвідома.

Погана поведінка перед іншими дорослими: зазвичай спокійна дитина починає галасувати, бігати довкола вас, просити погратися, а у вас — гості. Не хвилюйтеся — це абсолютно нормальна поведінка. Просто дитина хвилюється, що хтось інший займає вашу увагу, цим вона намагається ствердити, що у вас двох ідеальні стосунки.

Моя дитина
За матеріалами

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: