Американському марсохіду Curiosity під час простою по причині ремонту вдалося виявити нові органічні сполуки на Червоній планеті. NASA заявило, що у зразках, відібраних Curiosity на Марсі, знайшли аміак та бензойну кислоту. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на науковий портал Popular Science.
У 2017 році в марсохода Curiosity зламався дриль, яким він бури марсіанську породу. Після цього NASA вирішило змінити метод відбору проб: марсохід поміщав зразки бруду до чашки з хімічним коктейлем. Саме такий "вологий відбір" дозволив вченим знайти аміак та бензойну кислоту, які раніше не зустрічалися на Марсі.
Вчені вважають, що бензойна кислота могла з'явитися на Червоній планеті в результаті минулого життя. Це відкриття також показало перспективність цього методу збору зразків на Марсі.
Дослідникам ще потрібно з’ясувати, де і як саме виникли ці органічні сполуки. Як показують дослідження, аміак та бензойна кислота можуть виникати в результаті геологічних процесів на планеті. Вони потенційно можуть бути індикаторами того, що Марс у минулому був придатним для життя, оскільки аміак міг утворитися в результаті розщеплення органічної речовини.