Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

10% українців готові до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни, 82% проти – КМІС

10% українців готові до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни, 82% проти – КМІС фото

Упродовж травня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Жодні територіальні поступки для досягнення миру в Україні не допустимі для 82% українців, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 13-18 травня.

Згідно з результатами дослідження, лише 10% респондентів вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій, і ще 8% не змогли визначитися з відповіддю.

Графік 1. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?

 

У всіх регіонах України більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. На заході, півдні та в центрі України такої думки дотримуються 83-85% опитаних, допускають можливість поступок 8-9% опитаних. Навіть на сході, де наразі точаться інтенсивні бої, 68% проти поступок, а готові на поступки лише 19%.

 Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі

Водночас серед тих, хто виїхав з окупованих територій на підконтрольні уряду, лише 5% заявили про готовність до територіальних поступок (82% проти, 13% не змогли визначитися з відповіддю). Серед тих, що залишився на окупованих територіях, 18% готові до територіальних поступок (77% проти, 5% визначитися з відповіддю).

Графік 3. Готовність до територіальних поступок залежно від того, де зараз проживає респондент

 

Опитування проведено методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) серед 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім непідконтрольних до 24 лютого Крима та частин Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, та 1,1% – для показників, близьких до 5%, але в умовах війни до неї додається певне систематичне відхилення. Водночас отримані результати зберігають високу репрезентативність та дозволяють достатньо надійно аналізувати суспільні настрої населення, зазначено в пресрелізі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия