Завантаження ...
Новобудови Києва

Експерти розповіли, якою буде ціна на картоплю

Експерти розповіли, якою буде ціна на картоплю  фото

Урожаю картоплі цього року має цілком вистачити для внутрішніх потреб України. А ціни на картоплю залишатимуться прийнятними, незважаючи на труднощі воєнного періоду.

Таким прогнозом щодо врожаю і ціни на український "другий хліб" поділився з unn заступник директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдига.

За словами ученого, цьогоріч площа посадки картоплі в Україні скоротилася приблизно на 30% порівняно з минулорічною. До того ж, на початку сезону склалися несприятливі умови для вегетації коренеплодів. Через нестачу вологи картопля зав'язала менше бульб, ніж це буває у кращі роки. Однак потім пішли дощі, і бульби почали набирати масу. Тому загалом урожай картоплі буде, звичайно, не ідеальним, але й не найгіршим.

Ну, а оскільки багато українців на початку війни виїхали з країни і наразі не мають наміру сюди повертатись, то й "ротів" буде менше. Тому зібраного врожаю картоплі цілком вистачить, щоб задовольнити потребу українців у цій культурі.Експерти розповіли, що буде з цінами на картоплю цієї осеніПри цьому ціни на картоплю не повинні бути високими, оскільки не буде дефіциту на неї.

"Україна буде забезпечена картоплею повністю. Ціна буде прийнятною і не зростатиме вгору. Я думаю, що в межах 7-8 грн будуть оптові ціни в період заготівлі", - прогнозує учений.

Згодом ціни на картоплю трохи підростуть, та все одно вони не будуть критичними. При цьому імпортувати цей овоч навряд чи будуть. По-перше, свого вистачає. А по-друге, цього року через безпрецедентну посуху у багатьох європейських країнах збирають дуже мізерний урожай сільгоспкультур. Тому ціни на все, в тому числі й на картоплю, там будуть високими. А отже, Україні немає сенсу імпортувати дорогий овоч, якщо у нас буде достатньо свого за прийнятною ціною.

"Через подорожчання валюти економічно не вигідно його завозити. Я не думаю, що буде велика кількість імпортної картоплі в Україні, тому що достатньо вирощено. Урожай буде не найкращий, як у минулих роках, але буде достатнім, щоб задовольнити потреби населення", - резюмував селекціонер.

Нагадаємо, в Україні наприкінці літа подешевшали помідори. Експерти пояснюють це насиченням ринку, адже зараз саме почався пік овочевого сезону.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: