Навіщо В Україні створюють "Гвардію наступу": у МВС розповіли про її завдання та про тисячі добровольців, які вже подали заявки

Вісім штурмових бригад "Гвардії наступу" почнуть використовувати, коли ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію.

Вісім штурмових бригад "Гвардії наступу" почнуть використовувати, коли ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію.

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів "24 каналу", що штурмові бригади, які формує МВС України в рамках створення "Гвардії наступу", будуть дуже важливими під час контрнаступальних операцій Збройних Сил України. Вони займатимуться виключно деокупацією територій, інформує UAINFO.org

Вісім штурмових бригад "Гвардії наступу" почнуть використовувати, коли ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію. Він прогнозує, що українські військові перейдуть в контрнаступ після того, як ворог втратить наступальний потенціал. І тоді настане час "Гвардії наступу".

За словами Романенка, підрозділи ЗСУ намагатимуться пробивати фронт та максимально швидко просуватися вперед, не затримуючись у звільнених населених пунктах. Він припускає, що зачищатимуть ці міста та села вже бригади з "Гвардії наступу".

"Якщо ЗСУ затримуватимуться на кожному населеному пункті, то наступальний імпульс дуже швидко заклиниться. А це неприпустимо. Тому тоді, коли населений пункт буде оточений, туди входитимуть ці бригади з "Гвардії наступу", які проводитимуть зачистки. А в цей час підрозділи ЗСУ йтимуть далі звільняти території", – зазначив Романенко.

Нагадаємо, виконувач обов'язків глави Міністерства внутрішніх справ (МВС) Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону новин у п'ятницю, 3 лютого, повідомив про формування відомством штурмових бригад "Гвардії наступу". 

Їхня мета – посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України, додає сайт Національної гвардії України, посилаючись на слова Клименка.

"Багато наших військовослужбовців, які захищали та захищають нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей у такі підрозділи. Тому було ухвалено рішення, що всіх, хто бажає, хто патріот, втратив будинки або рідних через війну, об'єднати в такі бригади. Ми вже почали формувати такі підрозділи, націлені на те, щоб звільнити наші території та стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета", - розповів виконувач обов'язків міністра.

За його словами, основою цих підрозділів стануть поліцейські, прикордонники, нацгвардійці, які вступатимуть туди на добровільній основі.

Він додав, що людина, яка хоче вступити до "Гвардії наступу", може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, що комплектуються.

Клименко додав, що на цьому сайті можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина, чи то бригада Нацполіції "Лють", чи бригада Держприкордонслужби "Сталевий кордон", чи шість бригад Нацгвардії. Є телефон гарячої лінії, де можна проконсультуватися та отримати інформацію, куди прийти. Також можна подати анкету через центри надання адміністративних послуг.

"Військові можуть піти на контракт або з мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі пільги та соціальні гарантії зберігаються, крім того, ми пропонуємо гідну зарплату. Також ми пропонуємо можливість здобути професію у навчальних закладах МВС. І, звичайно, кожен матиме можливість утилізувати ворога", - розповів виконувач обов'язків голови відомства.

Чиновник додав, що навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім у складі підрозділу, і коли командир розумітиме, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

Українці активно подають заявки на вступ до штурмових бригад Гвардії наступу МВС. Про це в ефірі телемарафону заявила заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

"У нас ця рекрутингова кампанія стартувала буквально в четвер, але я знаю, що вже дуже активно подаються заявки, анкети. Надходить насправді багато дзвінків на гарячу лінію, яка була створена спеціально для формування цих бригад. Відкритий набір і для хлопців, і для дівчат", - розповіла вона.

Вона наголосила, що головним критерієм під час відбору є мотивація.

"Це мають бути мотивовані люди, які готові звільняти території. Це вікно можливостей", - наголосила Павліченко.

Вона розповіла, що люди, які вже приєдналися до підрозділів, мають бойовий досвід, у тому числі деокупацію територій, розуміють, як нести службу на передовій та працювати в команді.

Водночас Павличенко наголосила, що бойовий досвід не є обов'язковим.

Своєю чергою пресслужба МВС повідомила, що за перший день набору до "Гвардії наступу" звернулися вже тисячі потенційних добровольців. Фіксується позитивна динаміка щодо подачі заявок.

За даними відомства, у ЦНАПи звернулися 3086 громадян. З них подали заявки - 527. До штурмових підрозділів Нацполіції виявили бажання долучитися 291 особа, до Нацгвардії - 114 та Держприкордонслужби - 122.

"На цільовий сайт storm.mvs.gov.ua подано 2049 анкет. До штурмових підрозділів Нацполіції - 535, Нацгвардії - 1200 та Держприкордонслужби - 314", - йдеться в повідомленні.

При цьому на "гарячу лінію" з питань консультації щодо вступу та діяльності штурмових бригад МВС вже надійшло 480 дзвінків.

Щодо штурмових підрозділів Нацполіції - 142, Нацгвардії - 182 та Держприкордонслужби - 156.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: