У відповідь на потужний землетрус Європейський Союз мобілізував пошуково-рятувальні групи для Туреччини після активації нею механізму цивільного захисту ЄС.
У відповідь на потужний землетрус Європейський Союз мобілізував пошуково-рятувальні групи для Туреччини після активації нею механізму цивільного захисту ЄС.
Про це повідомив речник Єврокомісії на брифінгу в Брюсселі у понеділок, повідомляє "Європейська правда".
"Ми мобілізували понад 10 міських та рятувальних команд з кількох держав-членів. Це Болгарія, Хорватія, Чехія, Франція, Греція, Нідерланди, Польща і Румунія, щоб надати підтримку службам реагування на місцях. На додачу до цього Угорщина, Італія, Іспанія, Мальта і Словаччина також запропонували свою допомогу", - сказав речник.
ЄС також активував свою супутникову систему Copernicus, щоб надати екстрені картографічні послуги.
"Ми, звичайно, підтримуватимемо контакти з турецькою владою та будемо координувати допомогу за необхідності", - додав він.
ЄС також готовий підтримати потерпілих у Сирії за своєю чинною програмою гуманітарної підтримки.
За останніми даними, внаслідок потужного землетрусу в Туреччині у понеділок вранці загинули 912 осіб, 5 385 отримали поранення.
Новий потужний землетрус стався у Туреччині в обідню пору.
Ранковий землетрус також завдав значних руйнувань та пошкоджень у Сирії. За останніми даними незалежної Сирійської обсерваторії прав людини, кількість загиблих там зросла до 400, поранених - понад 1000.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова надати необхідну допомогу Туреччині.
Зазначимо, у ЗМІ раніше повідомили, що у
Туреччині сталася серія землетрусів магнітудою 7,7 бала. Кількість загиблих на цей час – близько тисячі людей. За словами президента Ердогана, поранених понад 5 300.
З-під завалів вдалося врятувати 2 470 людей. Загалом зруйновано 2 818 будівель. Кількість загиблих у сусідній Сирії – 326, поранених – більше тисячі, повідомило місцеве інформагентство.
МЗС України встановлює можливу наявність українців серед постраждалих. У зв’язку з цим для допомоги українцям в Туреччині на базі посольства відкриті дві “гарячі лінії”: +90 539 550 98 98 і +90 312 442 15 93.
Крім того, родичі в Україні можуть також звертатися на “гарячу лінію” МЗС: +380 44 238 15 88.
“Це землетрус – це найбільша катастрофа в історії Туреччини після землетрусу 1939 року”, – Ердоган
Тоді загинули понад 33 тисячі людей. Кількість жертв у сьогоднішній катастрофі встановити поки що неможливо.