Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Тарифи на світло можуть підняти в 4 рази

Тарифи на світло можуть підняти в 4 рази фото

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, обмежила зростання тарифів на "світло", проте в уряді розглядається кілька різних концепцій лібералізації ринку електроенергії й найрадикальніша з них передбачає встановлення повністю ринкових цін.

Є кілька варіантів підвищення тарифів із різними графіками перегляду для того, аби пом'якшити такий крок, розповів "Апострофу" радник прем'єр-міністра Юрій Бойко.

"Сьогодні тариф для побутових споживачів приблизно вчетверо нижчий від реальної ціни енергії", – розповів він.

Щороку на компенсацію низьких тарифів на електроенергію для населення доводиться витрачати близько 140 млрд грн. Підвищення тарифів, зазначає Бойко, можна компенсувати субсидіями. Вони коштуватимуть приблизно 40 млрд грн на рік.

Наразі, утримуючи низькі ціни на струм, уряд фактично субсидує як малозабезпечені сім'ї, так і тих, хто має можливість платити за електроенергію за ринковими цінами.

Як раніше пповідомлялося в ЗМІ, в Україні варіанти підвищення тарифів на електроенергію розглядали протягом кількох років. Однак через непопулярність такого кроку остаточного рішення так і не ухвалили. Росія завдала збитків енергетиці України на мільярди доларів. За оцінками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, пошкоджено щонайменше половину енергетичної інфраструктури.

 OBOZREVATEL інформував, що українці в лютому заплатять за газ за різними тарифами: різниця становить до 28%Кожен постачальник газу має свій тариф. Водночас абсолютна більшість сімей сплачує за блакитне паливо "Нафтогазу".

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: