Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Мінветеранів з партнерами запускає спільний проект на майже 5 млн євро

Мінветеранів з партнерами запускає спільний проект на майже 5 млн євро фото

Міністерство у справах ветеранів України, у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міністерством закордонних справ Німеччини, розпочинає новий спільний проект щодо посилення підтримки українських ветеранів війни та їхніх сімей – «Шлях стійкості».

Про це повідомляє Урядовий портал.

Він спрямований на підвищення стійкості України шляхом інтеграції на рівні громад, зміцнення психосоціальної підтримки ветеранам і членам їхніх родин, залучення позабюджетних коштів на розробку і впровадження ветеранських програм, посилення спроможностей ветеранської політики в регіонах.

Проект фінансуватиметься Урядом Німеччини у розмірі 4,8 млн євро та буде реалізовано впродовж 2023 – 2024 років, розповів заступник Міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Ігор Яременко під час прес-конференції щодо старту «Шляху стійкості».

Участь у заході взяли заступник Посла Німеччини в Україні доктор Бертрам фон Мольтке, координатор програми реагування, відновлення та стійкості МОМ в Україні Марко Чіментон, керівник програмного офісу Всеукраїнської програми психічного здоров’я за ініціативи першої леді Оксана Збітнєва, представники дотичних міністерств і відомств, органів місцевої влади, громадських організацій.

Проект «Шлях стійкості» запроваджуватиметься за двома компонентами. Перший – спрямований на розвиток потенціалу Мінветеранів, місцевих органів влади та ветеранських організацій, в межах якого буде:

- розширено потужності 25 центрів ветеранського розвитку

- надано технічну експертизу Мінветеранів для розробки ветеранської політики та програм (залучення національних та міжнародних експертів)

- проведено дослідження факторів, які сприяють або обмежують реінтеграцію ветеранів

- організовано серію семінарів щодо результатів вказаних досліджень

- розширено потенціал організацій і установ, орієнтованих на ветеранів і пов’язаних з ними осіб

- проведено тренінги для сприяння діалогу у громадах

- організовано міжнародний форум щодо зміцнення довіри між ветеранами та державними інституціями та опубліковано звіт

- підтримано та спрямовано учасників навчання тренерів, щоб вести діалог із громадою для визначення рішень на основі громади.

Другий компонент – психічне здоров'я та психосоціальна підтримка, в межах якого буде:

- надавано психосоціальну підтримку ветеранам та членам їх родин, у тому числі через сімейні ретрити

- проведено навчання з метою створення системи підтримки ветеранів за принципом «рівний-рівному»

- розроблено та реалізовано кампанії з підвищення обізнаності про програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки

- проведено тренінги для працівників сфери ПЗПСП по всій Україні для підвищення їхні навичок роботи з підтримки ветеранів та їхніх родинорганізовано форум «Добробут та стійкість ветеранів» та опубліковано звіт.

Заступник Міністра Ігор Яременко зазначив, що після перемоги України велика кількість Захисників і Захисниць повернуться з фронту до цивільного життя. І завдання Мінветеранів – не тільки надати їм дієві інструменти для інтеграції у свої громади та економіку країни, а й підготувати цивільне суспільство до зустрічі наших Воїнів, навчити правильно комунікувати з ними, чути їхні проблеми та сприяти їхньому вирішенню.

«Проект «Шлях стійкості» є важливим і потрібним. Він має особливий наголос на роботу з неурядовими ветеранськими організаціями, органами місцевої влади, а також на залучення небюджетних коштів – вони потрібні для розробки і впровадження сучасних дієвих програм, які допомагатимуть нашим Воїнам, членам їхніх родин успішно інтегруватися до мирного життя. Ми вдячні за співпрацю Представництву МОМ в Україні та Уряду Німеччині у створенні механізмів розбудови ветеранської політики», – наголосив Ігор Яременко.

«Українці заслуговують на нашу увагу і повну підтримку, адже Україна наразі боронить не лише свою свободу та незалежність, а й захищає свободу і демократію всієї Європи. Ми маємо надати всю необхідну допомогу Воїнам, які повертаються з фронту, для успішної інтеграції у суспільство. І Німеччина хоче підтримати український Уряд, Мінветеранів у цьому напрямку, щоб ветерани та їхні родини не залишалися наодинці зі своїми проблемами», – наголосив заступник Посла Німеччини в Україні доктор Бертрам фон Мольтке.

«Ми вже тривалий час співпрацюємо з Мінветеранів у напрямку реінтеграції ветеранів війни. Фахівці Міністерства досить ретельно були задіяні у розробці проекту «Шлях стійкості». Ми розглядаємо його як інвестицію у майбутнє, у стійкість української спільноти», – підкреслив координатор програми реагування, відновлення та стійкості МОМ в Україні Марко Чіментон.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия