Завантаження ...
Новобудови Києва

У Верховній раді пропонують замінити довічні пільги для демобілізованих військовослужбовців на стипендії

У Верховній раді пропонують замінити довічні пільги для демобілізованих військовослужбовців на стипендії фото

У Верховній раді пропонують замінити довічні пільги для УБД на 2-3-річну доплату до основного доходу, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років.

Про це заявила голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова.

"Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює. Навіть у мирний час таку кількість пільг бюджет держави компенсувати не може", — сказала вона.

За словами депутатки, система підтримки ветеранів з використанням коштів Державного бюджету потребує трансформації та актуалізації відповідно до потреб ветерана.

"Концепція пропонує наявні в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у дво-трирічну грошову стипендію/доплату до основного доходу. Водночас ми маємо провести опитування самих військових, що саме в першу чергу вони потребують після демобілізації, яку підтримку та сервіс очікують", — сказала Третьякова.

За її словами, неробочі пільги треба замінити на те, що дійсно потрібно військовим після демобілізації — житло, державна фінансова підтримка на період адаптації до мирного життя, реабілітація, відпустка, на яку в бюджеті також мають бути передбачені кошти, сприяння держави в досягненні захисниками економічної незалежності. І усі ці процеси потребують патронату з боку держави.

"Щодо оплачуваної відпустки, тут ми будемо дискутувати щодо назви, адже це не типова відпустка. Але після демобілізації військовослужбовець має мати щонайменше 2-3 місяці для того, щоб адаптуватися у цивільне життя, і отримувати дохід коштом держави на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби", — сказала депутатка.

Третьякова вважає, що "за оптимістичним сценарієм" через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець зможе знайти робоче місце, мати дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби).

Щодо стипендії на 2-3 роки, то на думку депутатки, її розмір повинен залежати від посади військовослужбовців під час війни, строку служби, кількості виконаних бойових завдань.

За її словами, все це потрібно ретельно обрахувати, а це робота для уряду і водночас потрібно готувати системні законопроєкти та розпочинати перемовини з МВФ щодо забезпечення поствоєнної адаптації, адже це все стосується бюджетного фінансування.

"Очікується, що після 2-3 років державної підтримки учасник бойових дій зможе продовжити життєвий шлях вже без особливого супроводу держави", — сказала вона.

 

Що відомо про скандали пов'язані з Третьяковою

У травні 2020 року під час виступу на вебінарі, організованому Київською школою економіки, нардепка Галина Третьякова заявила, що у сім'ях, які потребують матеріальної допомоги, народжуються діти "дуже низької якості". І у майбутньому вони "теж сідають на державні гроші".

Після скандалу Третьякова спробувала виправдати своє висловлювання про"дітей низької якості". За її словами, що термін "якість дітей" використовував Гері Беккер – нобелівський лауреат. Депутатка перепросила за використання цих слів у "публічній площині"

У жовтні 2021 року Третьякова зневажливо висловилася про смерть нардепа Антона Полякова. Зокрема у партійному чаті "Слуги народу" вона прокоментувала смерть колеги фразою "одним ворогом менше". У відповідь на заяву членів об'єднання "За майбутнє" вона також не стала перепрошувати за зневажливі слова і звинуватила колег у спробі обмеження свободи слова. Верховна рада позбавила Третьякову права брати участь у п’яти пленарних засіданнях через висловлювання з приводу смерті Полякова.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: