Завантаження ...
Новобудови Києва

Водоканали закликають підвищити тарифи на воду: що відомо

Водоканали закликають підвищити тарифи на воду: що відомо фото

Водоканали закликають Національну комісію, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановити з 1 липня економічно обґрунтовані тарифи на послуги водоканалів.

Це потрібно для стабільного постачання води і каналізування в містах, пояснив в ефірі телемарафону “Єдині новини” голова асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький.

“Ми звернулися до президента України з проханням розглянути це питання на засіданні РНБО, тому що ситуація критична. Єдиним джерелом фінансування діяльності водоканалів є плата споживачів за користування цією послугою”, — сказав Новицький.

Він пояснив, що вартість такої послуги обмежена тарифом, який встановлює національний регулятор. Це відбувається щороку на підставі розрахунків, які перевіряє національний регулятор і ухвалює рішення до 1 січня наступного року.

“Було засідання 27 грудня (2022 року — ред), були ухвалені тарифи, і після чого з невідомих причин 30 грудня рішення, яке вже було ухвалено, було відправлено нібито на доопрацювання”, — заявив Новицький.

Він додав, що вартість складових тарифу — електрична енергія, реагенти, матеріали, обладнання, заробітна плата працівників, яка була встановлена ще в 2020 році, вона не змінилася.

“Ми працюємо в жахливих умовах недофінансування”, — наголосив Новицький.

Він додав, що, за розрахунками відповідних підрозділів національного регулятора, середній відсоток підняття тарифу по Україні становить 33%. Це орієнтовно 80 грн до діючого тарифу на сім’ю з трьох людей.

“Безвідповідальне ставлення національного регулятора до цілої галузі вже призводить до жахливих наслідків. Вже почалися арешти рахунків водоканалів. Запорізький обласний водоканал, Уманський водоканал та інші на межі такого арешту. Ми попереджаємо, що ми не зможемо виконувати свою основну функцію. Ми будемо вимушені або не сплачувати за електроенергію, що обвалить ринок електроенергії, або обмежувати і погодинно подавати воду в міста”, — сказав голова асоціації “Укрводоканалекологія”.

Він додав, що це буде катастрофа. Системи пожежогасіння будуть певний час перебувати без води.

Підвищення ж тарифів, за словами Новицького, стабілізує ситуацію, тому що у водоканалів з'явиться джерело покриття їхніх витрат.

“Ми зможемо хоча б частково покривати ті борги оплати за електроенергію, матеріали, обладнання. Таким чином ми забезпечимо стале постачання води і каналізування в містах”, — сказав Новицький.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: