Військовослужбовці Чернігівського міського територіального центру комплектування і соціального захисту одним із перших в Україні тепер виходять на щоденні патрулювання з бодікамерами. Техніка фіксує все, що відбувається під час чергування і це має запобігти будь-яким конфліктним ситуаціям.
Як це відбувається на практиці, розповів у своєму відеосюжеті телеканал «Київ24».
На кадрах видно, як у Чернігові працівники ТЦК видають повістки чоловікам просто на вулицях під запис бодікамер. Зазначається, що дане нововведення має нівелювати більшість конфліктних і протизаконних ситуацій. Наприкінці робочого дня записи з камер воєнкоми здають на перевірку.
Задача – перевіряти усіх ймовірних призовників.
– Чи стали вони на військовий облік. Якщо не стали, то чому. Чи є у людини бронь або відстрочка від призову в армію. Уточнюємо нюанси й виписуємо облікові повістки, — розповів один зі співробітників ТЦК.
Потрібно розуміти, що облікова повістка, це ще не прямий призов до армії. А лише запрошення до ТЦК, аби стати на облік або уточнити свої дані і пройти медичну комісію.
– Вручення бойової повістки – це коли вже людина пройшла медичну комісію, ми її вивчили по морально-психологічним якостям, ми вже запропонували ту чи іншу військову частину і знаймо куди ми відбираємо. Коли людина не з‘являється вже по бойовій повістці, наступає кримінальна відповідальність. Всі ті громадяни, які до сих пір не з‘явилися в територіальні центри, підлягають адміністративній відповідальності, – каже начальник Чернігівського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Олег Гончарук.
Але люди часто не розуміють, чому саме до них підходять військовослужбовці і називають вручення тих самих облікових повісток, та ще й посеред вулиці, порушенням.
Варто знати! Під час військового стану та загальної мобілізації це абсолютно законна процедура. Вручати повістки можна не лише за місцем проживання, а й у будь-яких громадських місцях.
Також зазначається, що військкоми зобов'язані попереджати, що розмова записується.