Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

За 500 днів в Україні загинуло втричі більше цивільних, ніж за вісім років війни – ООН

За 500 днів в Україні загинуло втричі більше цивільних, ніж за вісім років війни – ООН фото

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) заявила, що за останні 500 днів загинуло втричі більше цивільних осіб, ніж за всі попередні вісім років бойових дій на сході України.

Про це повідомляється у пресрелізі ММПЛУ, опублікованому в п’ятницю, передає Укрінформ.

Як зазначається, ММПЛУ змогла підтвердити загибель понад 9 000 цивільних осіб, зокрема понад 500 дітей, з моменту нападу Росії 24 лютого 2022 року, але попередила, що реальна кількість жертв може бути набагато вищою.

«Сьогодні ми відзначаємо чергову сумну позначку у війні, яка продовжує призводити до жахливих втрат цивільного населення України», – сказала заступниця голови ММПЛУ Ноель Калхун на 500-ий день від початку широкомасштабного вторгнення Росії.

У ММПЛУ зауважили, що загальна щомісячна кількість загиблих та поранених осіб зменшилася на початку цього року порівняно з 2022 роком, але в травні та червні їх середня кількість знову зросла.

ММПЛУ нагадала про останній смертельний напад 27 червня, коли 13 цивільних осіб, зокрема четверо дітей, загинули ввечері внаслідок ракетного удару по жвавому торговому району в Краматорську на сході України. Серед загиблих під час цього нападу в Краматорську була українська письменниця і правозахисниця Вікторія Амеліна, яка на початку цього тижня померла від поранень.

Буквально через кілька днів потому ще один ракетний удар забрав життя 10 цивільних осіб у Львові. За ці два тижні кількість загиблих серед цивільних осіб одна з найвищих з початку російського вторгнення, зауважується у заяві.

«Моніторингова місія ООН з прав людини, яка працює в Україні з 2014 року, заявила, що за останні 500 днів загинуло втричі більше цивільних осіб, ніж за всі попередні вісім років бойових дій на сході України», - йдеться у пресрелізі.

Як повідомляв Укрінформ, в Організації Об’єднаних Націй підтвердили інформацію про загибель в Україні більш як 9 тисяч людей і поранення понад 15 тисяч осіб унаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия