Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

"Заочки" більше не буде: які зміни очікувати в освіті України

"Заочки" більше не буде: які зміни очікувати в освіті України фото
Уряд України підтримав законопроєкт, який наблизив українську освіту до європейських стандартів. Тепер у студентів буде більше свободи дій, вони самі вибиратимуть, скільки їм вчитися та які предмети вивчати.
За словами очільника міністерства цифрової трансформації України Михайла Федорова, студенти зможуть під час першого чи другого курсу змінити спеціальність.

Про це Михайло Федоров написав на своїй сторінці в соцмережі.
На його думку, тепер у студентів буде більше свободи дій. Вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.

“Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за три роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за шість років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам”, - наголосив міністр мінцифри.

Крім того, студенти зможуть під час першого чи другого курсу змінити спеціальність.

“У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі. Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта “для галочки”, - зазначив міністр.
Читайте також: Студенти зможуть самостійно визначати термін навчання
Михайло Федоров також повідомив, що Кабінетом міністрів схвалений законопроєкт щодо вдосконалення вищої освіти, де йдеться про те, що студенти українських вишів зможуть самостійно визначати, за який час вони хочуть пройти навчання за визначеною освітньою програмою. 
У разі прийняття законопроекту парламентом студенти українських закладів освіти зможуть самостійно визначати термін навчання.
Зокрема, студенти матимуть можливість пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Або навпаки – отримати ступінь за 6 років.
За словами віцепрем'єр-міністра Михайла Федорова, це допоможе формувати зручний графік, якщо студент працює або хоче приділити більше уваги певним предметам. 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия