11 Листопада 2023
365
![29 порушень мовного закону зафіксовано на Чернігівщині фото 29 порушень мовного закону зафіксовано на Чернігівщині фото](/storage/thumbs/520/xaA/oKU/grS9RRfPM39VpZLz7n7JhB3N-metaX19fXzEwNl8xMjAweDY3NS5qcGc=-.webp)
З січня по жовтень 2023 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3015 звернень від громадян щодо порушень мовного закону, що на 4% більше, ніж у відповідний період 2021 року (2895 звернень).
Середньомісячна кількість звернень цьогоріч — 335, що в порівнянні з 2021 роком, коли ця цифра становила 297, свідчить про зростання активності громадян.
![](/storage/media/80/5f/805f3bdbe3caccfed2a704dcfbd70fde.webp)
За категорією програмного забезпечення та веб-сайтів зафіксовано 28% від загальної кількості звернень, основна скарга — відсутність української версії сайтів. Також значна кількість скарг стосується обслуговування споживачів — 519 (16,5%).
З 2021 по 2023 роки зросла частка звернень щодо порушень у сфері реклами з 11% до 15%. 190 звернень (6%) стосуються інформації про товари та послуги.
![](/storage/media/32/e4/32e48878f689c4aee77055c8483bc7a7.webp)
За останні три роки помітно збільшилася кількість звернень щодо порушень у сфері освіти та науки, більше ніж удвічі — з 4% у 2021 році до 9% цьогоріч. Також відсоток звернень у сфері охорони здоров'я збільшився майже утричі — з 1,6% у 2021 році до 4,3% у 2023 році.
Київ лідирує за кількістю звернень протягом трьох років, що становить більше третини — 36% від усіх звернень щодо порушень мовного закону в Україні.
![](/storage/media/b7/18/b718d6fb8b8c60f971d37cfc6d53cd63.webp)
Загалом, 77% всіх звернень надійшли з п'яти регіонів: Київ, Харківська, Одеська, Дніпропетровська та Київська області. Натомість за останні три роки найменша кількість звернень зареєстрована в Івано-Франківській, Тернопільській, Рівненській та Чернівецькій областях.