Завантаження ...
Новобудови Києва

Українці не хочуть бачити проросійських депутатів у Верховній Раді, — соцопитування

Українці не хочуть бачити проросійських депутатів у Верховній Раді, — соцопитування фото

Після повномасштабного вторгнення дозволити депутатам від заборонених партій допрацювати до наступних виборів згоден лише 1% опитаних.  

Минулого року цей показник був вищим і становив 3% громадян.
Повідомляє Детектор медіа.

Українці не хочуть більше бачити проросійських депутатів із мандатами та повноваженнями змінювати життя держави. Це засвідчили результати соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху «Чесно» з 8 по 15 грудня 2023 року. 

Про результати опитування повідомляється на сайті Громадського руху «Чесно». 

Більшість українців налаштована до проросійських політиків досить негативно.  Достроково позбавити їх депутатських повноважень пропонують 7% респондентів, а додати до списку і заборону балотуватися знову — ще 10,5%.

За люстрацію і заборону обіймати посади для представників заборонених партій виступають 14% опитаних. А от розслідування правоохоронцями діяльності кожного окремо і перевірки на факти державної зради вважають вдалим варіантом 23%. 

Проте, як показують результати опитування, майже 38% його учасників пропонують не обмежуватись одним чи двома видами санкцій за діяльність, яку вели на території України представники проросійських партій, а застосувати всі названі вище методи притягнення таких депутатів до відповідальності.  

Подібна тенденція була і під час дослідження у грудні 2022 року. Водночас частка респондентів, які готові дати проросійським політикам допрацювати до наступних виборів, зменшилася з 3% до 1%.  

Крім того, з 17% до майже 23% зросла частка тих, хто виступає за розслідування правоохоронцями діяльності кожного політика окремо на факт державної зради. В іншому протягом року українці не змінили своєї позиції щодо проросійських політиків. 

«Позиція громадян однозначна — із проросійськими політиками необхідно прощатися, проте не варто забувати про відповідальність для кожного з них. Адже наразі лише за таких умов можливо не допустити до влади таких осіб під час виборів після перемоги», — підсумували результати соцопитування у Русі «Чесно». 

Фото: колаж із сайту Руху «Чесно»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: