Завантаження ...
Новобудови Києва

Рак можна буде вилікувати одним уколом! Але є нюанс...

Рак можна буде вилікувати одним уколом! Але є нюанс... фото

Ефективність — 80-90%. Рак можна вилікувати за допомогою відомого вірусу — нове дослідження

У останньому дослідженні вчені прийшли до висновку, що вірус Зіка може мати потенціал у лікуванні деяких видів раку.

Дослідження, проведене за допомогою мишей, яким імплантували клітини нейробластоми людини, показало дивовижні результати. Після ін'єкції вірусу Зіка, пухлини в мишах піддавалися майже повному руйнуванню, а тварини демонстрували високу виживаність.

Джозеф Мазар, науковий співробітник дитячої лікарні Немур в Орландо, Флорида, відзначив, що різниця у результатах була дивовижною. Ефективність лікування становила від 80% до 90%, при цьому єдина ін'єкція призводила до повного зникнення пухлин без прояву рецидивів чи симптомів.

Вірус Зіка, який відомий своєю здатністю уповільнювати ріст мозку у розвиваючогося плода, впливає на незрілі нервові клітини. Це надихнуло команду вчених під керівництвом доктора Тамари Уестморленд, дитячого хірурга дитячої лікарні Немур, на вивчення можливості використання вірусу для боротьби з нейробластомою.

Нейробластома, вид раку, який розвивається з незрілих нервових клітин, є одним із часто зустрічаючихся ракових захворювань у немовлят. Існуючі методи лікування, як правило, мають обмежену ефективність і супроводжуються серйозними побічними ефектами.

У рамках дослідження вчені взяли клітини нейробластоми високого ризику у пацієнтів і імплантували їх в миші, в результаті чого розвинулися пухлини. Далі, вони ввели в ці пухлини немодифікований вірус Зіка, що призвело до послідовного знищення пухлин без подальших рецидивів.

Важливо відзначити, що більшість інфекцій, викликаних вірусом Зіка, у людей протікають легко або взагалі не проявляють симптомів. Крім того, у мишей, які піддавалися лікуванню, не виявлено серйозних побічних ефектів.

Дослідження також виявило, що нейробластоми, які експресують білок CD24, ставали особливо вразливими до впливу вірусу Зіка, відкриваючи можливості для застосування цього методу у лікуванні різних видів раку.

Хоча лікування вірусом Зіка для людей ще не готове до клінічного використання, дослідники висловлюють надію, що в найближчі роки розпочнуться випробування на людях. Це відкриття відкриває новий розділ у дослідах лікування раку і може стати важливим інструментом у боротьбі з руйнівною нейробластомою і, можливо, іншими видами пухлин.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: