Завантаження ...
Новобудови Києва

Захист щуки: Україна вперше вводить заборону на вилов!

Захист щуки: Україна вперше вводить заборону на вилов! фото

Україна приймає рішення щодо охорони щуки: з 15 лютого 2023 року вводиться заборона на вилов цього виду риби в усіх рибогосподарських водоймах Чернігівщини. Пресслужба Державного агентства меліорації та рибного господарства повідомила, що цей крок спрямований на підтримку відновлення популяції щуки, яка особливо вразлива під час нерестової міграції.

Нові правила передбачають заборону на добування щуки на період нересту, що триває до 31 березня. Це рішення визнає терміни нерестової активності щуки та ставить під захист її молодь під час переднерестової міграції.

Порушення заборони може призвести до серйозних наслідків, включаючи штрафи, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність. За незаконний вилов щуки передбачено штраф у розмірі 3 468 гривень за один екземпляр. Це заходи з метою підтримки сталого розвитку рибного господарства та збереження біорізноманіття водних ресурсів.

Додатково, з 9 грудня 2022 року в Україні діють нові правила любительського і спортивного рибальства. Зміни враховують найкращі практики Європейського Союзу та рекомендації українських наукових установ. Зокрема, збільшено добову норму вилову риби, розширено перелік дозволених видів та зменшено обмеження для риболовельних місць.

Ці нововведення спрямовані на баланс між рибальством та охороною водних біоресурсів, створюючи позитивний вплив на екосистему та розвиток рибальства в Україні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: