Завантаження ...
Новобудови Києва

Перелік хвороб, які виключають мобілізацію до лав військових: що варто знати

Перелік хвороб, які виключають мобілізацію до лав військових: що варто знати фото

Український законодавчий простір надає можливість визначити громадян як непридатних до військової служби у випадку, якщо вони мають певні медичні діагнози.

Згідно з інформацією, мобілізувати під час воєнного стану не можуть особи з такими захворюваннями:

Інфекційні та паразитарні захворювання

У випадку активного туберкульозу легень з виділенням мікобактерій або за наявності розпаду легеневої тканини, а також активного, прогресуючого туберкульозу інших органів позалегеневої локалізації.

Вірусні гепатити

Тяжкі форми вірусних гепатитів, що важко піддаються лікуванню та значно порушують функції органів і систем, а також хвороба, зумовлена ВІЛ, на стадії IV з імунною декомпенсацією.

Новоутворення

Первинні (вторинні) злоякісні новоутворення за наявності віддалених метастазів і неможливості радикального хірургічного лікування, а також доброякісні новоутворення всіх локалізацій зі значними порушеннями функцій.

Хвороби крові і кровотворних органів

Анемії, порушення згортання крові, пурпура, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, а також деякі порушення залучення імунного механізму, що характеризуються швидкою прогресією та значними порушеннями функцій.

Хвороби ендокринної системи та обміну речовин

Усі хвороби щитоподібної залози, типи цукрового діабету та інші порушення регуляції глюкози, порушення інших ендокринних залоз, а також недостатнє та надмірне харчування, порушення обміну речовин зі значними порушеннями функцій.

Психічні розлади та розлади поведінки

Органічні, симптоматичні (екзогенні) психічні розлади, розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин при синдромі залежності, шизофренія, епілепсія та інші хвороби нервової системи.

Хвороби ока та зорового апарату

Хвороби різних складностей і локалізацій, такі як райдужка, циліарне тіло, кришталик, судинна оболонка, скловидне тіло, сітківка, глаукома та інші, що можуть суттєво впливати на зорові функції.

Хвороби вуха та сосковидного відростка можуть бути причиною непридатності до військової служби. Наприклад, стійка повна глухота на обидва вуха або глухонімота, двобічне тяжке і глибоке порушення слухової функції, глухота на одне вухо та тяжка приглухуватість на друге, або приглухуватість з ураженням центральних відділів слухового аналізатора.

Щодо хвороб системи кровообігу, до непридатності можуть призвести такі ураження, як перикардит, міокардит, ендокардит, хвороби легеневого серця та порушення легеневого кровообігу, кардіоміопатія, порушення серцевого ритму та провідності, ішемічна хвороба серця, цереброваскулярні хвороби та інші.

Щодо хвороб органів дихання, можуть включати стенози гортані, хронічний бронхіт, емфізему, хронічну обструктивну хворобу легень, хвороби легенів, спричинені зовнішніми агентами, астму та інші.

Хвороби органів травлення, до непридатності можуть привести щелепно-лицьові аномалії, хвороби стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози.

У разі хвороб шкіри та підшкірної клітковини, до непридатності можуть призвести різноманітні хвороби, такі як атопічний дерматит, пухирчастка звичайна, герпетиформний дерматит, псоріаз та інші.

Хвороби кістково-м’язової системи можуть бути різних типів, від піогенних артритів до ревматоїдного артриту та остеопорозу. Вони супроводжуються серйозними порушеннями функцій та стійкими змінами в організмі.

Запальні поліартропатії, такі як ревматоїдний артрит чи псоріатичні артропатії, також можуть призвести до серйозних функціональних порушень та значних змін в організмі.

Системні хвороби сполучної тканини, які включають поліартеріїт, гранулематоз Вегенера та системний червоний вовчак, які також можуть мати серйозний вплив на функціонування організму.

Щодо хвороб сечостатевої системи, вони охоплюють гломерулярні та тубулоінтерстиціальні хвороби нирок, а також хвороби чоловічих та жіночих статевих органів, які можуть супроводжуватися серйозними порушеннями функцій.

Цей перелік не є вичерпним, але він дає уявлення про медичні стани, які можуть стати перешкодою для військової служби.

Нагадаємо, що новий закон в Україні встановив тільки два статуси для військовозобов'язаних - "придатний" або "непридатний", а також передбачив перевірку обмежено придатних чоловіків протягом 9 місяців.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: