СБУ викрила мережу агентів 5 служби фсб рф, які готували вбивство Президента України

Служба безпеки України викрила та затримала двох полковників Управління державної охорони (УДО), які виявилися членами агентурної мережі Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ).

Служба безпеки України викрила та затримала двох полковників Управління державної охорони (УДО), які виявилися членами агентурної мережі Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ).

Ця мережа, діяльність якої координувалася з Москви, планувала вбивство Президента України Володимира Зеленського та інших високопосадовців країни.

Спецслужби встановили, що два полковники УДО надавали російським спецслужбам конфіденційну інформацію.

Одне із завдань мережі полягало у пошуку виконавців серед військових, які мали б використати Главу держави в якості заручника перед його вбивством.

Плани ворога включали не лише ліквідацію Президента Володимира Зеленського, а й інших високопосадовців, таких як Голова СБУ Василь Малюк та очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. Зазначається, що планувалося провести напад перед Великоднем, а технічну сторону операції ретельно узгоджували.

Озброєння та спеціальні засоби для агентів надав полковник УДО, включаючи FPV-дрони, заряди до РПГ-7 та протипіхотні міни МОН-90. СБУ фіксувала їхні поїздки за дронами та вибухівкою до різних регіонів України, а також розмови із потенційними виконавцями теракту.

Голова СБУ Василь Малюк підкреслив, що операція затримання була конфіденційною та контрольованою особисто ним. Зазначивши провал спроби теракту, він попередив про необхідність пильності перед сильним та досвідченим ворогом.

«Про нашу спецоперацію знало обмежене коло осіб, а її хід я контролював особисто. Теракт, який мав стати подарунком путіну до інаугурації, насправді став провалом російської спецслужби. Але ми не повинні забувати – ворог сильний і досвідчений, його не можна недооцінювати. Ми й далі будемо працювати на випередження, щоб кожен зрадник отримав заслужені судові вироки», - зазначив Голова СБУ Василь Малюк. 

Розпочато кримінальні провадження з відповідними статтями Кримінального кодексу України. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, їм загрожує довічне позбавлення волі.

Комплексні дії проводилися за процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

[GALLERY-652]

Фото: Офіційний канал Служби безпеки України

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: