Завантаження ...
Новобудови Києва

СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку за організацію масштабної схеми ухилення від мобілізації

СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку за організацію масштабної схеми ухилення від мобілізації фото

Служба безпеки України в Києві ліквідувала ще одну масштабну схему ухилення від мобілізації.

До оборудки причетна колишня народна депутатка, яка нині обіймає керівну посаду в столичному інституті з питань профілактичної медицини.

За даними слідства, посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання. Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.

Щомісяця незаконна діяльність зловмисників приносила їм прибуток у майже 100 тисяч доларів США. Ця сума розподілялась між усіма учасниками схеми, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині. Також до схеми були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

Фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет документів для ухилення від мобілізації. Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» у них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності.

У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передавав їй «відкат» у розмірі 32 тисяч доларів США. Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів було виявлено понад 40 мільйонів гривень, медичні документи та чорнові записи з обліком клієнтів.

На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
  • ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.

Фото: Офіційний канал Служби безпеки України

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: