Завантаження ...
Новобудови Києва

Декларація щодо миру в Україні узгоджена на Глобальному Саміті миру

Декларація щодо миру в Україні узгоджена на Глобальному Саміті миру фото

На Глобальному Саміті миру 101 країна та міжнародна організація узгодили декларацію щодо миру в Україні.

Вона базується на десяти ключових положеннях Формули миру, яку Володимир Зеленський представив у листопаді 2022 року на зустрічі G20 в Індонезії. Зокрема йдеться про:

  • Використання ядерної енергії та установок має бути безпечним, захищеним від небезпек та дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема у контексті роботи українських атомних електростанцій, таких як Запорізька АЕС.
  • Усі військовополонені мають бути звільнені. Також йдеться про українських дітей та інших цивільних осіб, які незаконно утримуються.
  • Гарантується безперебійне виробництво та постачання продуктів харчування для забезпечення глобальної продовольчої безпеки — йдеться також про безпечне судноплавство на Азовському та Чорному морях.

Саміт миру дає кожній країні можливість бути почутою та продемонструвати глобальне лідерство. Водночас Саміт миру у Швейцарії — це перший крок до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

Ця декларація є важливим кроком на шляху до відновлення миру в Україні та створення умов для безпечного і стабільного майбутнього.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: