
Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, який фінансуватиметься за рахунок внесків обох країн і спрямовуватиметься на розвиток видобутку корисних копалин, енергетичної інфраструктури та переробки.
Про це повідомила віцепремʼєрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.
За словами Свириденко, документ укладено у межах домовленостей між Президентом України Володимиром Зеленським та колишнім Президентом США Дональдом Трампом. Угода має на меті створити сталу модель співпраці на десятиліття вперед, яка буде вигідною як для України, так і для Сполучених Штатів.
Як працюватиме Інвестиційний фонд:
- США здійснюють внески до фонду — це можуть бути як фінансові ресурси, так і форма допомоги, наприклад, системи протиповітряної оборони для України.
- Україна вносить 50% доходів від нової ренти — йдеться про доходи з державного бюджету від нових ліцензій на розробку нових ділянок надр. Також передбачена можливість додаткових внесків.
- Фонд інвестуватиме в стратегічні проєкти — зокрема у видобуток нафти, газу та інших корисних копалин, а також у супутню інфраструктуру й переробні потужності.
- У перші 10 років прибутки не розподіляються — усі надходження фонду спрямовуватимуться винятково на інвестиції в Україну.
Ідея полягає в тому, щоб залучити потужні інвестиції у відновлення економіки України через розвиток її природних ресурсів — із одночасним зміцненням безпеки та стратегічного партнерства з США.