Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Відтепер виконання рішень суду - платне

З 5 жовтня 2016 року вступив в силу Закон України "Про виконавче провадження" у новій редакції. Одним із нововведень Закону є те, що стягувач відтепер повинен здійснювати авансовий внесок на проведення виконавчих дій. Статтею 26 зазначеного Закону передбачено, що до заяви про відкриття виконавчого...

 
З 5 жовтня 2016 року вступив в силу Закон України "Про виконавче провадження" у новій редакції. Одним із нововведень Закону є те, що стягувач відтепер повинен здійснювати авансовий внесок на проведення виконавчих дій.

Статтею 26 зазначеного Закону передбачено, що до заяви про відкриття виконавчого провадження стягувач зобов"язаний додати квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2% від суми, яка підлягає стягненню. Це у випадку, якщо спір майновий. Якщо ж рішення суду немайногового характеру (зобов"язати вчинити дії, усунення перешкод в користуванні, тощо) доведеться сплатити один розмір мінімальної заробітної плати - якщо боржник фізична особа. Якщо ж боржник юридична особа, Ви змушені будете сплатити дві мінімальні зарплати (1450х2=2900 грн.) як авансування виконавчих дій. З 1 грудня 2016 року, ця сума становитиме 3200 грн.

Грубо кажучи, маючи на руках судове рішення, яке не виконується, Вам доведеться платити аванс на проведення виконавчих дій, які у майбутньому, після стягнення з боржника, мають повернутися.

До прикладу, за позовом до державного органу про зобов"язання вчинити дії (позов немайнового характеру) з двома позовними вимогами доведеться сплатити:
1. Судовий збір - 580 грн. х 2 позовні вимоги = 1160 грн.
2. Аванс на виконавчі дії - 1450 грн. х 2 виконавчих листа = 2900 грн.
3. Аванс на виконавчі дії по стягненню судового збору - 1450 грн.
Всього: 5510 гривень

Також законом передбачено, що від сплати авансового внеску звільняються державні органи.

Автор: Михайло Козачук,
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: