3 Лютого 2017
988
Дивіться у свіжому випуску програми журналістських розслідувань "ЦРУ" – в останні дні грудня вітчизняні чиновники пішли на справжні жнива і затято взялися витрачати залишкові бюджетних грошей. Абсурдні закупівлі відбувалися в останні дні, ледь не в останні хвилини року. Т
Дивіться у свіжому випуску програми журналістських розслідувань "ЦРУ" – в останні дні грудня вітчизняні чиновники пішли на справжні жнива і затято взялися витрачати залишкові бюджетних грошей.
Абсурдні закупівлі відбувалися в останні дні, ледь не в останні хвилини року. Таке завзяття пояснити просто – невикористані кошти довелося б повертати до казни.
Система державних закупівель Prozorro мала на меті звести нанівець корупційні схеми у державних тендерах. Та як довів піврічний досвід користування системою – шпаринок для хитрих схем й там лишилося чимало.
До прикладу, товари вартістю до 200 тисяч гривень та послуги до 1,5 мільйонів гривень, конкурсні процедури не проходять. Чиновники такі замовлення розподіляють виключно на власний розсуд. Це так звані допорогові закупівлі.
За увесь 2016 рік через такі держзакупівлі було укладено близько 130 тисяч договорів на отримання товарів та послуг. І що цікаво: третину з них провели саме в кінці грудня, в останні дні 2016 року. Загальна сума цих замовлень – 7 мільярдів гривень.
Якщо проаналізувати перелік контрактів, які були укладені – то це три великі групи: надто дорогі закупівлі, надшвидкі ремонти та підозріле для цих днів капітальне будівництво приміщень та навіть доріг.
Найбільше журналістів зацікавив капітальний ремонт доріг, який за документами відбувся з 28 по 30 грудня, коли всією Україною йшов рясний сніг, а температура повітря стабільно трималася нижче нуля.
Тоді доріг "поремонтували" на 5 мільйонів гривень і це лише за 3 дні.
Однак в усіх селах, які підписали договори про завершення ремонтних робіт, картина ідентична – доріг просто немає.