У Міноборони пояснили, хто не підлягає призову на військову службу

Звільняються від призову особи офіцерського складу, громадяни, які вже проходили військову службу, мають на утриманні трьох і більше дітей до 18 років, є народними депутатами України тощо. Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надав роз'яснення щодо змін до...

Звільняються від призову особи офіцерського складу, громадяни, які вже проходили військову службу, мають на утриманні трьох і більше дітей до 18 років, є народними депутатами України тощо. Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надав роз'яснення щодо змін до...

 
Звільняються від призову особи офіцерського складу, громадяни, які вже проходили військову службу, мають на утриманні трьох і більше дітей до 18 років, є народними депутатами України тощо.

Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надав роз'яснення щодо змін до законодавства про проходження громадянами військової служби в особливий період.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міноборони, передає «Слово і Діло».

«28 листопада 2017 року в Офіційному віснику України №93 буде оприлюднений наказ Міністерства оборони України «Про затвердження змін до інструкції про організацію виконання положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України». У зв’язку з цим департамент кадрової політики Міністерства оборони України надає роз’яснення щодо змін», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в департаменті пояснили, що звільняються від призову на військову службу за призовом особи:

офіцерського складу, громадяни, які проходили військову службу або службу у військовому резерві;

заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами;

визнані непридатними до військової служби за станом здоров'я;

що мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років;

що самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

що мають на утриманні повнолітню дитину, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

що є усиновителями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

що є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

є студентами та аспірантами, які навчаються на денній формі навчання.

Також запроваджується проведення спеціальної перевірки перед першим призначенням військовослужбовців до органів військового управління Збройних сил на посади керівників, заступників керівників та керівників самостійних структурних підрозділів у цих органах, а також доповнюється перелік посадових осіб, на яких покладається організація її проведення.

Запроваджується прийняття на військову службу за контрактом офіцерів після проходження ними шести місяців військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а не після закінчення терміну цієї служби, як було до цього.

Також зазначимо, що Кабмін збільшив на 2 тисячі осіб чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді 2017 року.

Крім того, українська сторона вимагає від Росії скасувати рішення про призов на військову службу кримчан.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: