Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Закон "Про вищу освіту": основні нововведення

Ухвалений Закон України "Про вищу освіту" набере чинності після його підписання президентом України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки. Також в освітньому відомстві окреслили основні нововведення ухваленого парламентом закону.

Прийнятий парламентом Закон "Про вищу освіту" набере чинності після підписання президентом України
Ухвалений Закон України "Про вищу освіту" набере чинності після його підписання президентом України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Також в освітньому відомстві окреслили основні нововведення ухваленого парламентом закону.

Зокрема, буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, буде суттєво посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них.

Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою "перехідного голосу". Для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

У відповідності до норм Закону "Про вищу освіту" усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів. У Національному агентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення.

Після набуття чинності законом державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

Також законом зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

Передбачено створення умов для збільшення мобільності студентів і викладачів.

Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Як відомо, Закон України "Про вищу освіту" був ухвалений у парламенті 1 липня, за відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: