Завантаження ...
Новобудови Києва

Українцям заборонили відмовлятися від ID-паспортів через релігійні переконання

Паперовий паспорт безповоротно йде з обігу. Верховний суд України заборонив українцям відмовлятися від ай-ді карт через релігійні переконання, інформує 1NEWS з посиланням на Сегодня. За основу взяли справу, яке недавно слухали за позовом мешканки Житомирської області.

 
Паперовий паспорт безповоротно йде з обігу. Верховний суд України заборонив українцям відмовлятися від ай-ді карт через релігійні переконання, інформує 1NEWS з посиланням на Сегодня.

За основу взяли справу, яке недавно слухали за позовом мешканки Житомирської області. Чим ай-ді карта суперечить віруванням українки і чому юристи не радять домагатися отримання паспорта старого зразка з’ясовувала Анна Решетняк.

Позов на міграційну службу Наталя подала після весілля, коли їй потрібно було міняти прізвище і робити нові документи. Паперовий паспорт в Україні більше не видають. А id-карту з електронним чіпом Наталя не хоче. У позові написала, що з релігійних переконань, але що саме її бентежить – не вказала.

Суд Наталії – відмовив. І зобов’язав отримати id-карту. Більш того – визнав справу зразковою. Тепер інші подібні позови будуть спиратися на це рішення. Сама Наталя то погоджувалася на інтерв’ю, то відмовлялася. У підсумку так і не розповіла, що саме заважає їй, як віруючій, користуватися id-картою.

Своїми припущеннями з «Сегодня» поділилася професор-релігієзнавець Людмила Филипович.

«У християнстві існує традиція, коли людині дають церковне ім’я при хрещенні – тим самим як би закривають його від сил диявола. Напевно, це бажання не використовувати ці id-картки пов’язано саме з цим застереженням, що цією інформацією зможе скористатися якась темна сила . Всі такі заборони не що інше, як плід людської діяльності і людських інтерпретацій. Бог нам нічого такого не встановлював і не прописував в священних писаннях», – говорить Людмила Филипович.

ID-паспорт – це невелика пластикова картка. Ось тут знаходиться чіп. На ньому інформація про людину – прізвище, ім’я, дата народження, місце проживання, ідентифікаційний номер. Вважати інформацію можуть тільки з вашої згоди. Такими картами вже давно користуються в Європі. І головна причина безпеку. Адже підробити айди-карту неможливо, стверджують в міграційній службі.

Але для Наталії це не аргумент. Вона планує подавати апеляцію. Справа може розглянути Велика палата Верховного суду. А далі тільки до Європейського суду. Але і там українці навряд чи дозволять відмовитися від нового паспорта – вважає юрист Максим Попов.

«Суди часто використовують практику Європейських судів, яка ґрунтується на тому, що релігійні ваші вірування, переконання – вони залишаються вашими, але при цьому ваші переконання не повинні суперечити публічному порядку, вони не повинні суперечити тим встановленим законам», – говорить юрист Максі Попов.

Перехід на ID-карти – це вимога Європейського союзу. Навіть якщо коли-небудь паперовий паспорт і повернуть, то в нього все одно вмонтують електронний чіп. Як гарантію того, що документ не підробка.

Нагадаємо, у ДМС попередили про можливі затримки друку закордонних паспортів.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: