День Європи в Україні

Для України святкування Дня Європи дата особлива. Наша держава єдина в Східній Європі, де свято відзначається на офіційному рівні. Головною метою всіх заходів, приурочених до цієї дати, було, як свідчить документ, продемонструвати прагнення до зближення з країнами ЄС.

Для України святкування Дня Європи дата особлива. Наша держава єдина в Східній Європі, де свято відзначається на офіційному рівні. Головною метою всіх заходів, приурочених до цієї дати, було, як свідчить документ, продемонструвати прагнення до зближення з країнами ЄС.

 Для України святкування Дня Європи дата особлива. Наша держава єдина в Східній Європі, де свято відзначається на офіційному рівні. 

Ще в далекому 2003 році Президент країни Леонід Кучма підписав Указ № 339 від 19 квітня, згідно з яким третя субота травня була оголошена святом Дня Європи в Україні.

Головною метою всіх заходів, приурочених до цієї дати, було, як свідчить документ, продемонструвати прагнення до зближення з країнами ЄС.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. 

13 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі. Було також відзначено, що Україна як європейська держава, яка поділяє спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу, має право подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.

З підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції. Під час підписання Угоди про асоціацію 27 червня 2014 року Президентом України П.О.Порошенком та під час її ратифікації 16 вересня 2014 року Верховною Радою України було зроблено відповідні заяви, що Україна розглядає укладення Угоди про асоціацію як черговий крок на шляху до досягнення кінцевої мети європейської інтеграції – набуття повноправного членства України в Європейському Союзі.

Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Таке містечко складається з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську Комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентується географія, культура, історія найбільших міст держав-членів ЄС, організовуються публічні дебати з послами та представниками української влади, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються «куточки національних страв». Цього року на відвідувачів чекають різноманітні інтерактивні інсталяції та вуличні фестивалі різного спрямування.

Традиційно протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи, відбуваються зустрічі послів держав-членів ЄС із представниками органів місцевої влади, студентами та викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації.

День Європи в Україні – це також добра нагода добре розважитися у Європейському містечку під час концерту та більше дізнатися про унікальні культури Європи!

Цікаві факти про Європу

До цих пір вчені сперечаються про те, звідки в Європу прийшла людина. Згідно генетичним дослідженням, людство з’явилося тут з Індії. Більш поширена версія пов’язує зародження людського роду в Європі з вихідцями з Африки. Ясно одне: не в цій частині світу людство зародилося взагалі.
35 тисяч років тому на території Європи з’явилася людина сучасного типу.
Вулкан Етна, який знаходиться на острові Сицилія — найбільший європейський вулкан і один з найактивніших у всьому світі. Згадки про виверження Етни є в найдавніших джерелах ще до нашої ери.
Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії.
Європа — так називається один із супутників Юпітера (на честь персонажа міфології античності).
Найбільше місто Європи — Париж, столиця Франції.
Цікаві факти про Європу можуть багато чого сказати про кулінарні пристрасті європейців. Так, відомий у всьому світі майонез придумали французи, морозиво — в Італії, а піцу — в Неаполі.
Дивний факт: спочатку статуя свободи була побудована у Франції, тільки потім передана США в якості подарунка.
Найбільш відвідуваний пам’ятник у світі — Ейфелева вежа у Франції, Париж. Її висота становить 320 метрів.
Багато філософських рухів також пов’язані з Європою: ідеалізм, романтизм, постмодернізм, гуманізм.
Фрайбург — це німецьке місто, в якому є один екологічно чистий престижний район. Його жителі не під’їжджають додому на автомобілях, а залишають їх за межами. З цієї причини вартість нерухомості тут дуже висока.
Загальна середня освіта в Болгарії складає 7 класів. Після цього учні складають загальнонаціональний іспит, за результатами якого вступають до профільованої гімназії. У 8-му класі основним предметом є англійська мову, а вже потім усі інші предмети.
Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).
У маленькому італійському місті Ваконі є ресторан "Соло для двох". Замовляти місця в ньому потрібно за півроку, оскільки там всього один столик.
Перше в світі кафе-морозиво було відкрито в 1672 році в Парижі сицилійцем Франческо Прокопій ді Кортеллі. Серед відвідувачів кафе були Дідро і Вольтер.
Круасан - цей національний символ Франції, придумали зовсім не там, а у Відні, після перемоги над турками, скопіювавши місяці з турецьких прапорів.
Гренландія — найбільший острів у світі, є автономною територією Данії. Площа: 2166086 км2.
На поромі, всього за півгодини, можна дістатися з Іспанії до Африки.
(коротко Лланвайрпуллґвінґіллґоґерихвирндробуллллантісіліоґоґоґох ) — найдовша назва села в Європі. Село знаходиться в Уельсі, на острові Англії.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: