Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Що ж таке "ФВБС ГВП " в рахунках КП "УЖКГ" на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води?

71_main-v1580788779.jpeg

Функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП (ФВБС ГВП) – це обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання.

Функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП (ФВБС ГВП) – це обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання.

З моменту укладання публічних договорів приєднання про надання послуг з постачання гарячої води у порядку встановленому Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 01.11.2021 року, розподіл та нарахування вартості наданих послуг здійснюється згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р. № 315, зареєстрованої в Мінюсті від 28.12.2018р. за № 1502/32954.

Згідно зі змінами Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг №315, нарахування здійснюються для всіх будинків міста, обладнаних системою ГВП. Розмір нарахувань залежить від типу та інженерної конструкції системи гарячого водопостачання будинку, а саме:

- Обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП за наявності циркуляції складає – 20%;

- Обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП при тупиковому прокладанні трубопроводів системи ГВП у будинку або непрацюючій циркуляційній лінії складає – 10%.

Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП розподіляється між усіма співвласниками будівлі пропорційно до опалювальних площ їх квартир та нежитлових приміщень, без врахування фактичних обсягів споживання гарячої води споживачами (куб. м).

Відповідно, усі співвласники будинку, в тому числі і ті, що встановили бойлери або тимчасово не користуються послугою, сплачують за теплову енергію, витрачену на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП (функціонування рушникосушарок та будинкових систем ГВП).

Тобто, навіть якщо споживач тимчасово відключений від послуги, підприємство має все одно забезпечувати функціонування всієї системи з постачання гарячої води.

Дані нарахування регламентуються п.39 «Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води» затверджених постановою КМУ від 11 грудня 2019р. №1182:

- Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення відповідного договору.

- Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

- Споживач не звільняється від плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) у разі відключення (відокремлення) квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Фото з відкритих джерел