Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Українські мери нагадали світу про війну на Конференції ООН з біорізноманіття: погляд мера Славутича

5H2s5pV8owV4ykavZDSJlcTG6WKFFc-metaNDY1MjcxNzgxXzE3OTUwMjk3NzA5MDIxODZfODY3NzE2NzMxMzQ3Mzk4NjAwMF9uLmpwZw==-.jpg

Юрій Фомічев, міський голова Славутича, разом із колегами з Енергодару та Миколаєва взяв участь у Конференції Сторін ООН з біорізноманіття (COP16), яка відбулася в Колумбії.

На цій події вони мали можливість привернути увагу до впливу війни в Україні на екосистеми та біорізноманіття. Юрій Фомічев на своїй сторінці в соцмережах поділився роздумами щодо важливості цієї участі. Пунктуація та орфографія автора збережена.

Наприкінці жовтня, разом з колегами з Енергодару Дмитрий Орлов та Миколаєва Олександр Сєнкевич - мер Миколаєва став учасником світової події - Конференція Сторін ООН з біорізноманіття 2024 року (COP16) Конвенції ООН про біологічне різноманіття (CBD), яка проходила з 21 жовтня по 1 листопада 2024 року в місті Калі, Колумбія.

COP 16 була першою COP з біорізноманіття після прийняття Глобальної рамкової програми з біорізноманіття, під час якої учасники розглянули прогрес, досягнутий у впровадженні Глобальної рамкової програми з біорізноманіття, а також рівень узгодженості національних стратегій і планів дій з біорізноманіття (NBSAP) із Планом.

В конференції взяли участь учасники з понад 190 країн: уряди, організації-спостерігачі, корінні громади, бізнес, молодіжні групи, громадянське суспільство, наукові кола та широка громадськість.

Спільно з колегами Колумбії, мером міста Калі – Alejandro Eder, (Santiago de Cali місто-господар цьогорічної конференції) та меркинею міста Нансана (Уганда) – Регіною Бакітте, обговорили вплив воєн та іншого насильства на біорізноманіття.

Як війна в Україні впливає на біорізноманіття, який вплив на екосистеми у регіонах? Яку роль у захисті біорізноманіття відіграють місцеві громади та муніципальна влада в контексті конфліктів і насильства, і як їм вдається визначити пріоритети як безпеки, так і збереження?

Який взаємозв’язок між відновленням екосистеми та оздоровленням громади посеред руйнувань, які завдають людям і природі збройні конфлікти та насильство? Чи можливо досягти справжнього миру без одночасного відновлення біорізноманіття, яке підтримує життя на різних територіях?

Це далеко не вичерпний перелік питань, що обговорювалися під час дискусійної панелі. Зрозуміло, в контексті захоплення Запоріжської АЕС, руйнування дамби Каховської ГЕС, окупації Чорнобильської АЕС та Зони відчуження.

Для українських очільників міст - це ще один майданчик високого рівня нагадати всьому світу про війну росії проти нашої країни та вчергове пояснити хто агресор, а хто жертва цього конфлікту. Вчергове нагадав про наших полонених нацгвардійців і їх визволення.

Через місцеві, регіональні та світові ЗМІ, які проявили чималий інтерес до очільників саме українських міст, донесли інформацію про причини війни та можливі наслідки для демократичного світу, якщо Україна не переможе у цьому протистоянні!

Дякую за організацію і підтримку друзям та партнерам: Aguanta Ucrania, #MarttiAhtisaariPeaceFoundation, Natalia Arboleda, Tetiana Dudar, Natali Gumenyuk, #COP16, #AguantaUcrania

мрия