9 Жовтня 2015
1227
кандидата, а навпроти – назва партії, від якої він висувається. Таким чином, відбуватиметься одночасне голосування і за кандидата, і за партію. Одночасно виборець однією галочкою голосуватиме і за партію, і за лідера списку, і за кандидата в окрузі. В м. Славутич кожний...
Змінилась форма подачі інформації в бюлетені. У ньому буде позначено прізвище кандидата, а навпроти – назва партії, від якої він висувається. Таким чином, відбуватиметься одночасне голосування і за кандидата, і за партію. Одночасно виборець однією галочкою голосуватиме і за партію, і за лідера списку, і за кандидата в окрузі.
В м. Славутич кожний виборець на своїй дільниці отримає ТРИ бюлетені. Одним бюлетенем буде обиратися міський голова Славутича, іншими – депутат до міської ради та депутат до Київської обласної ради.
Нові європейські норми
Вперше до закону про вибори введено норму щодо присутності в списку партії не менше 30% представників однієї статі. Чітко визначено і норми щодо максимального представництва територіальної одиниці у складі ради. Наприклад, у складі обласної ради кількісне представництво від одного міста чи району не може перевищувати 20% від загального складу відповідної ради. Передбачається механізм відкликання народного обранця. Використовувати цей механізм можна не раніше, ніж через рік після обрання, а остаточне рішення щодо відкликання залишається за керівництвом партії.
Прохідний відсоток
Виборчий бар’єр для проходження партії до місцевих рад збільшено до 5%. Згідно з новим законом, дата реєстрації партії для участі у виборах значення не має.
Вибори в містах
У містах, де проживає більше 90 тисяч виборців, вибори проходитимуть за пропорційною системою абсолютної більшості. Тобто кандидат повинен набрати 50% + 1 голос від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. У решті міст, де кількість менша 90 тисяч, діятиме мажоритарна система відносної більшості – перемагає той кандидат, який набирає найбільше голосів.
Як голосуватимуть переселенці
Щодо осіб, які мають статус внутрішньо переміщених, слід зазначити, що відповідно до частини 3 статті 30 Закону України «Про місцеві вибори», виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі в місцевих виборах не бере. Положення частини 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» щодо можливості тимчасової зміни місця голосування виборця до цієї категорії осіб на місцевих виборах не застосовується.